• Наталія Книжник

Наталія Книжник: «При об’єднанні громад політики бути не повинно!»

На жаль, процес формування об’єднаних територіальних громад (ОТГ) у Новомосковському районі протікає аж ніяк не гладко. Існує група осіб, готових на все на догоду особистим інтересам. Справа доходить до погроз і бійок. Подробиці – в інтерв’ю з головою Новомосковської районної ради Наталією Книжник.

– Спочатку ми хотіли об’єднати весь район у єдину громаду, – розповідає Наталія Валеріївна. – Їздили з народним депутатом Вадимом Нестеренком, розмовляли з головами сільських рад, з’ясовували їхню позицію. Практично всі були обома руками «за».

Проте виявилося, що цю модель неможливо привести у відповідність до вимог законодавства. Тоді центр громади мав би перебувати в Губинисі, де немає необхідної інфраструктури та можливості розмістити апарат чисельністю близько 100 осіб. Окрім того, існує Перещепине, яке має повне право на створення власної громади.

Тоді було вирішено об’єднати 15 сільрад і місто Новомосковськ. За нашими підрахунками, це дозволило б зберегти на даній території всі школи, дитячі сади, НВК, лікарні та ФАПи. І в об’єднаному бюджеті ще залишилося б понад сто мільйонів гривень на розвиток території. Цей варіант також влаштовував усі запрошені сільські ради. Наприклад, голова Орлівщинської ради Віктор Гаценко заявив: «Ви навіть могли б не задавати мені це питання. Я готовий об’єднуватися з містом».

– Тим часом, як пізніше стало відомо, вже тоді Гаценко разом із сільським головою Піщанки Миколою Мазницею та за підбурювання колишнього БЮТівця Ігоря Гуртового готували проект власної територіальної громади, – продовжує Наталя Книжник. – З ними в компанії екс-регіонал Костянтин Пузир, який їздив за мною слідом, не даючи спілкуватися з людьми. Гуртовий, у своїй звичайній манері пішов ще далі. Він погрожував мені, обзивав нецензурними словами, про що я поставила до відома поліцію та прокуратуру.

Районна влада не могла отримати з цих сільрад жодного документа, нас не запрошували на сесії. Робота районної ради піддавалася огульній та абсолютно необґрунтованій критиці.

Практично ж, вижити Піщанській ОТГ буде надзвичайно важко. Запрошене туди селище Меліоративне є дотаційним у розмірі близько 2,5 млн грн. І навіть багата Піщанка проходить за нашими документами з мінусом в 143 тис. грн. За найоптимістичнішими підрахунками їм доведеться закрити по одній школі у Знаменівці та Орлівщині. Але що до цього людям, які вирішили організувати власний клан і правити курортними територіями на правах єдиновладних господарів?

Є проблеми і з військовими містечками. Так, незрозумілу позицію займає міський голова Черкаського Павло Ніколюкін. Спочатку він начебто хотів залишитися «сам по собі», а тепер, схоже, теж дивиться в бік Піщанки. Взагалі, складається враження, що з деякими сільськими головами та депутатами проведено хорошу попередню робота. Можливо, навіть на рівні обласного центру, куди періодично їздять делегації від наших суперників по ОТГ. Це і спонукало їх змінити свою первісну «об’єднавчу» позицію.

– Важко сказати, чим усе закінчиться, – підсумувала Наталія Книжник, – Але моє глибоке переконання, що в питанні формування нових територіальних громад не повинно бути і краплі політики. Повинно йтися лише про економіку майбутньої громади. Адже справа стосується долі тисяч і десятків тисяч людей. А якщо на чільне місце хтось хоче поставити особисті інтереси, то майбутнє новостворених громад буде під дуже великим питанням.

Бесідував Сергій ВЕРЬОВКІН

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *