Народний дитячій доктор Новомосковська став заслуженим лiкарем України

Указом президента України Петра Порошенка від 28 червня 2017 року на честь Дня Конституції звання «Заслуженого лікаря України» присвоєно Барсуку Олександру Михайловичу – доценту кафедри дитячої хірургії Дніпропетровської медичної академії, кандидату медичних наук.

За плечима дитячого доктора з Новомосковська  44 роки лікарської практики, 10 тисяч найскладніших та унікальних операцій, 37 років він безкоштовно й безвідмовно консультує хворих дітей Новомосковська та Кулебівки.

За участю Олександра Барсука:

Два роки тому в обласній дитячій клінічній лікарні вперше в регіоні зроблено унікальну операцію з відновлення та формування анатомічних утворень (вагіни та прямої кишки) у дворічної дівчинки, яка народилася без життєво важливих органів.

Вперше в Україні зробили найсучаснішу операцію при хворобі Гіршпрунга – це непрохідність кишечника, яка вимагає складного хірургічного втручання. Оперували чотиримісячну дитину, все пройшло успішно. Цим досвідом почали успішно користуватися колеги зі Львова та Києва.

Зшивався холедох (жовчовивідна протока), який сьогодні хірурги не ризикують зшивати через можливість рубцювання. Підлітку з Новомосковська кінь копитом вдарив у груди, присік холедох і пошкодив підшлункову залозу. Після вдалої операції прийшлося ще 2 місяці щоденного клопотатання біля хворої дитини, за які він втратив 20 кг, і тільки потім  пішов на поправку.

Ще в новонародженої дитини видалили тератому в області крижового кобчика, яка важила 2,5 кг(!).

Останнім часом зi своїми учнями, вже маститими хірургами, О. П. Гладким  та С. В. Ковалем, багато оперує дітей із вродженими вадами розвитку: відсутність анального отвору, каменями жовчного міхура та шлунково-стравохідному рефлюксу.

Окрім лікарської діяльності доктора Барсука знають за його господарськими та благодійними справами як депутата облради: закриття звалища, ремонт амбулаторій та встановлення першого дитячого майданчика в Кулебівці, надання благодійної допомоги на 180 тисяч гривень новомосковцям на лікування та придбання ліків. Школи Кулебівки, Животиловки, Вокзалу одержали нові комп’ютери, мультимедійні проектори та іншу оргтехніку.

На питання – чому саме його новомосковцi обрали до облради? – Олександр Михайлович вiдповiв так: «Напевно, тому, що мене та мій телефон знають практично всі жителі Новомосковська, Кулебівки, околиць міста. Адже не дарма мудра людина сказала, що двері священика і лікаря повинні бути завжди відчиненими. А я б від себе ще додав – двері чиновника і депутата також».

А ще він бігае марафонські дистанції. Кожного дня 100 разів підтягується, за годину пропливає 2 км, обливається холодною водою й долучив до моржування вже близько тисячі послідовників.

Євген ЄВТУШЕНКО

Від імені однопартійців

Депутати обласної та міської ради ПП «Опозиційний блок», керівник фракції ПП «Опозиційний блок» Олексій Фрейдін, керівник міської організації ПП «Опозиційний блок» Олександр Іванов вітають Олександра Барсука з присвоєнням цього звання та бажають, щоб така нелегка, але така значуща праця приносила лише радість, а її результати дарували здоров’я, надію та щастя всім пацієнтам.

Від народного депутата

«Я щиро вітаю Вас із отриманням цього звання та бажаю успіхів у нелегкій праці на благо здоров’я наших земляків, щастя та благополуччя, добра, радості від кожного прожитого дня, миру й достатку. Ця нагорода – прекрасне підтвердження Вашого професіоналізму, багатьох років невтомної роботи і досягнень».

Народний депутат України Вадим НЕСТЕРЕНКО

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *