Народний депутат Вадим Нестеренко про плани розвитку інфраструктури населених пунктів округу на 2018 рік

Наш депутат постійно підкреслює, що його головна робота полягає не у красивих словах і політичних мітингах, а в тому, щоб реальними справами підвищувати якість життя людей, які довірили йому депутатський мандат.

Про конкретні справи Вадима Нестеренка у 2017 році жителі Новомосковська, Новомосковського, Магдалинівського та Юр’ївського районів могли прочитати у спецвипуску газети на самому початку цього року. А сьогодні розмова з Вадимом Григоровичем торкнулася планів на 2018 рік – що буде зроблено, що вже є у плані соціально-економічного розвитку регіону, а над чим ще треба попрацювати, щоб виконати прохання й накази виборців.
Вадим Нестеренко розповів про те, що минулого тижня він з керівництвом ДніпроОДА остаточно погодив той обсяг проектів і робіт, які будуть реалізовані на окрузі із залученням фінансових ресурсів з бюджетів різного рівня. Це і державний фонд регіонального розвитку, і план соціально-економічного розвитку області, і ті кошти місцевих бюджетів, які Бюджетний Кодекс дозволяє направити на розвиток інфраструктури регіону. Далі – пряма мова народного депутата Вадима Нестеренка.

В першу чергу ми хочемо завершити ті об’єкти, які вже були розпочаті торік або навіть раніше. Це моя принципова позиція – не кидати роботу на півдороги, доводити до розуму всі ті проекти, які в силу різних об’єктивних чи суб’єктивних причин були колись заморожені, або є перехідними з минулого року.

Новомосковськ

Об’єкт № 1 для міста – це реконструкція горезвісного дитячого садка «Чебурашка». Це дуже проблемний об’єкт, роботи на якому вже не перший рік ведуться коштом обласного бюджету і замовником виступає теж область. На об’єкті з різних причин уже декілька разів змінювався і проект, і підрядники. До підрядника ми маємо масу претензій, але міська влада ніяк не може впливати на його вибір, оскільки замовником реконструкції є область. Але ми на виконкомі міськради визначилися: депутати створили комісію, вона щотижня по четвергах виїжджає на об’єкт, перевіряє хід і якість робіт. У цьому контролі беруть участь і депутати, і громадські працівники. Вони задають неприємні запитання підряднику, вимагають, вказують на відставання від графіка, на недоліки. Загалом, дуже складний об’єкт зі складною історією, але процес триває. І, як запевнили мене в ДніпроОДА, орієнтовно на кінець березня цього року призначена здача дитячого садка в експлуатацію. За містом залишиться фінансування та закупівля всієї внутрішньої начинки садка – меблів, обладнання тощо. Я дуже сподіваюся, що навесні ми все-таки зможемо порадувати молоді сім’ї та надамо для їхніх дітей місця в сучасному, затишному й теплому дитячому садку.
Другий наш великий проект, який перейшов з минулого року – це друга частина комплексної реконструкції центральної площі Новомосковська. Ця робота ведеться завдяки тому, що вдалося залучити цільове фінансування безпосередньо з Державного бюджету України через державний фонд розвитку.
Є, авжеж, і тут нюанси. Держфонд розвитку твердо обіцяє виділити решту коштів за затвердженою проектно-кошторисною документацією на завершення другого етапу реконструкції. Я окремо домовився з головою комітету ВР з питань бюджету та фінансів Андрієм Павелком, він чітко пообіцяв взяти це фінансування під свій контроль, гроші будуть. Але за методикою роботи з держбюджетом, такі кошти виділяються зазвичай влітку, а нам важливо завершити весь обсяг реконструкції, як і годиться за технологією, в теплий період року, не заводити його в пізню осінь. Але без грошей продовжувати роботи неможливо.
Тому я провів переговори з ОДА про те, що на цей об’єкт зараз нам виділять часткове фінансування з області, щоб не зупиняти роботи, а коли влітку прийдуть кошти з держбюджету, буде взаєморозрахунок. В обладміністрації мене запевнили, що підуть назустріч Новомосковську з таким фінансуванням.
Третє питання – і я вважаю його дуже важливим – це те, що у нас цього року може вийти завершення реконструкції одного з головних символів Новомосковська – Свято-Троїцького собору. Це дуже складний об’єкт і за своїм правовим статусом, і тому, що він є пам’яткою історії та культури. Роботи з реконструкції, як ви знаєте, почалися більше п’яти років тому. Я теж був у числі ініціаторів реконструкції собору та обіцяв новомосковцям довести це питання до завершення. І ось до чого ми домовилися з обласною владою на цей рік.
В ОДА мені пообіцяли виділити половину фінансування на завершення робіт, але ми домовилися про таку умову: якщо цей обсяг реконструкції ми завершимо до середини року, то підрядник отримає другу частину планової суми і робота буде завершена цьогоріч. Там, звичайно, дуже складно з підрядником, тому що це не прості ремонтні роботи, це ж реконструкція пам’ятки архітектури, а у країні мало фахівців такого рівня. Але я дуже сподіваюся, що з урахуванням обіцянок ОДА, ми все-таки зможемо завершити цю реконструкцію в поточному році.
І ще дуже важливий для жителів Новомосковська та особливо району Кулебівка об’єкт – ми плануємо до жовтня-листопада завершити третій етап остаточної рекультивації колишнього сміттєвого полігону.

Цей об’єкт для мене особливо важливий. Він був у переліку моїх передвиборчих обіцянок новомосковцям, я особисто три роки тому там організовував закриття полігону для нелегального вивезення сміття. Воював разом з активістами з тією сміттєвою мафією, яка своєю діяльністю загрожувала життю та здоров’ю городян. Фонд «Твій рідний край» виділяв кошти для того, щоб активісти могли контролювати перші етапи рекультивації, контролювати кількість машин із землею, якість робіт. І в цьому році ми плануємо підвести підсумок цих робіт, коли колишнє страшне сміттєзвалище стане цілком безпечним з точки зору екології. Я цей об’єкт тримав і тримаю під особистим контролем. Мені дуже хочеться, щоб у підсумку це колишнє смердюче звалище стало легенями Кулебівки й Новомосковська в цілому. Адже процес дихання двосторонній – одна половина легень у нас у грудях, а друга половина – це зелені насадження. Людина видихає, а дерева вдихають вуглекислий газ, повертаючи натомість людям кисень для нового подиху.

Новомосковський район

Далі – Новомосковський район. Тут мені вдалося внести до плану на цей рік три базових об’єкта. По-перше, це завершення робіт із реконструкції середньої школи в с. Миколаївка під навчально-виховний комплекс (НВК). Це буде сучасна базова школа, якій зможуть позаздрити міські навчальні заклади, – відремонтована, з яскравим оновленим фасадом. 75% фінансування реконструкції взяв на себе обласний бюджет, решту – районний.
Але щодо цього об’єкту є типова для всієї країни проблема – потрібно знову переробляти проектно-кошторисну документацію, це пов’язано з тим, що коли в країні змінюється розмір мінімальної зарплати, від якого залежать багато базових цифр, проект треба перераховувати, наново проходити держекспертизу та перезатверджувати. Це дуже довгий і складний бюрократичний процес, я не буду на 100% стверджувати, що район і область доведуть цей об’єкт до завершення цього року, але я беру під свій контроль всі ці роботи. Шанс завершити реконструкцію школи цьогоріч є, і ми спробуємо його повністю використовувати. Але, знову ж таки, якщо в середині року буде знову прийнято рішення про зміну розміру мінімальної зарплати, то це заморозить всі бюджетні проекти, всі будівництва та реконструкції в Україні. Знову доведеться заново починати процедуру перерахунку проектно-кошторисної документації. Я це розповідаю для того, щоб ви розуміли, від чого в тому числі залежить хід робіт і терміни здачі об’єктів в експлуатацію.

Наступний об’єкт по Новомосковському району – реконструкція 5-квартирного житлового будинку в с. Вільне під дитячий садок. Цей проект на дві третини фінансується з обласного бюджету регіонального розвитку.
Крім того, ми запланували капітальну реконструкцію дитячого садка «Чебурашка» на вулиці Центральній у селі Попасне. Зараз цей об’єкт на стадії проектування, наскільки я знаю – він буде теж дуже сучасним, яскравим, по справжньому прикрасить село та зробить комфортним життя малюків.
Є в Новомосковському районі й ще один об’єкт, який важливий з соціальної точки зору. В рамках курорту «Солоний лиман» станом на 1 травня ми запланували відкриття Центру реабілітації воїнів АТО. Для мене цей об’єкт важливий, оскільки в ньому реалізується політика поваги до захисників батьківщини. Найближчим часом – ми разом із ветеранами АТО побуваємо на цьому об’єкті, перевіримо якість і хід робіт. Подивимося, чи є якісь проблеми або перешкоди, які можуть завадити здати об’єкт вчасно. Якщо потрібна буде моя допомога як депутата, я безумовно підключуся.

Магдалинівський район

Щодо Магдалинівського району в нас на цей рік теж три базових об’єкти.
Головний об’єкт – це капітальний ремонт і реконструкція будівлі центральної школи в Магдалинівці, плюс облаштування найсучаснішого шкільного стадіону. Для мене таке комплексне рішення принципово важливо, я через благодійний фонд «Твій рідний край» реалізую програму «Здорове покоління», пропагую серед молоді здоровий спосіб життя, підтримую захоплення підростаючого покоління фізкультурою і спортом, а для цього потрібна якісна спортивна база. Буде в Магдалинівці сучасний стадіон із футбольним полем, ми зможемо втягнути район в футбольні турніри та змагання, які організовує і проводить фонд «ТРК» спільно з федерацією футболу.

Комплексна реконструкція школи в Магдалинівці проводиться за рахунок залучених до району коштів обласного бюджету, тендер ОДА вже провела. Підрядником обрано підприємство, яке реалізувало аналогічний проект у школі Солонянського району, і це школа сьогодні є зразковою в області.
Я вже спеціально з’їздив і в Солонянську школу – подивився, як її реконструювали. Враження від роботи підрядника в мене дуже хороші. Побував і в Магдалинівській школі, дивився її сьогоднішній стан, що та як там потрібно робити, і я беру цей об’єкт під свій пильний контроль.
Навесні цього року ми здаємо після реконструкції об’єкт, який почали торік – центральний районний будинок культури в Магдалинівці. Я постійно приїжджаю на цей об’єкт, проводжу робочі наради з підрядником, гадаю, що жителям райцентру якість ремонту сподобається.
Третій об’єкт, що переходить з минулого року – це завершення реконструкції під дитячий садок приміщень будинку культури в селі Топчине. Цей об’єкт фінансує область, підрядник теж їхній, проект на коригуванні. Але ми все ж спробуємо завершити всі роботи цього року.

Дороги

Тепер по дорогах. Наша болюча проблема – це дороги, які пов’язують населені пункти області, вони проходять через центр сіл. Але якраз саме проблеми цих доріг на рівні районного або обласного бюджетів не можуть бути вирішені. Суть у тому, що всі ці дороги знаходяться на балансі та обслуговуванні державної Служби автомобільних доріг, у неї своє фінансування та свої плани, які затверджуються на рівні Кабінету міністрів, ми їм диктувати не можемо. Кошти з держбюджету йдуть на головні траси країни, на районні дороги вони виділяються за залишковим принципом. Я, як і торік, буду продовжувати працювати з цього питання з урядом, із профільним комітетом Ради, тут від мене залежить тільки мала частина, але все, що можливо зробити в інтересах районів, я зроблю.
А ось ту частину вулиць і доріг у межах населених пунктів округу, яка потрапляє під юрисдикцію обласного бюджету, ми вже максимально постаралися вкласти в плани робіт на цей рік. У Новомосковському районі, наприклад, це вулиця Осіння в селі Мирне, вулиця Берегова в Миколаївці, частина вулиці Української в с. Знаменівка, в Орлівщині – вулиці Соборна, Зарічна та Кооперативна. Я попрошу потім опублікувати в газеті повний список ремонтованих доріг у Новомосковську і за трьома сільськими районами.

Перспективи

Є ще певний обсяг проектів, рішення за якими поки не прийняті, але я б дуже хотів почати їх у цьому році. Про це я постійно веду мову з керівництвом області, до моїх пропозицій прислухаються, і сподіваюся, що ці проекти отримають фінансування від фонду регіонального розвитку, а можливо й у відкоригованому плані соціально-економічного розвитку області. Початок цих робіт ми проговорили, тепер можна приступити до першого етапу – проектування. Важливо почати роботи, так би мовити – зачепитися за них. І тоді, якщо у країні буде певна стабільність, то ці проекти будуть реалізовані.

В першу чергу – це школа № 13 на вулиці Спаській у Новомосковську. Каркас цієї горезвісної недобудови стоїть вже більше 30 років і не прикрашає місто. Я попросив керівництво Новомосковська провести інженерні дослідження, перевірити несучі здібності каркаса, чи є технічна можливість цей об’єкт добудувати. Сьогодні вже є висновок сертифікованої інженерної організації про те, що добудувати можна. І я почав переговори з ОДА, щоб проект будівництва школи був реалізований. У мене такий принцип: я не можу спокійно дивитися на довгобуди та занедбані об’єкти, це неправильно, не по-господарськи – починати і закидати. Щодо 13-ї школи ми зараз промовляємо в ОДА компроміси, пов’язані з державною політикою щодо оптимізації системи освіти. Але перспективи по цьому об’єкту я бачу та буду щільно ним займатися.
Наступний перспективний проект – це школа №1 в Перещепине – капітальний ремонт, плюс сучасний стадіон, як у Магдалинівці. Це важливо, тому що в перспективі є утворення Перещепинської об’єднаної громади, а з моєї точки зору кожна громада повинна мати сучасну базову школу. З цього питання до мене, як до депутата, звернулися місцеві жителі, там збирали підписи. Я підтримую ініціативу людей. Потім, коли буде ОТГ, буде складно зрушити це питання з місця, а сьогодні, поки є шанс реалізувати бажання людей, – потрібно цього добиватися. Реконструкції перещепинської школи немає в планах ОДА, але я почав з цього приводу вести переговори, і у мене є впевненість, що проект може відбутися. Не обіцяю на всі 100%, але дуже постараюся.

Ще один об’єкт реконструкції – теж пов’язаний зі школою, і теж виник з ініціативи людей. Йдеться про реконструкцію з утепленням фасадів середньої школи № 6 на вулиці Зіни Білої в Новомосковську. До мене звернулися педагогічний і батьківський колективи школи з проханням допомогти знайти кошти на утеплення навчального закладу. Ініціатива правильна. По-перше, вона на користь дітей, які вчитимуться в теплій і затишній школі, по-друге, ця реконструкція в майбутньому дасть суттєву економію бюджетних коштів на опалення навчального закладу. Буду над цим питанням працювати, сподіваюся, що керівництво області піде назустріч і його вдасться вирішити.
Наступне питання – це стадіон «Металург» у Новомосковську. Стадіон старенький, він не має акредитації на проведення матчів під егідою федерації футболу, там питання до трибун, до освітлення та ще до цілого ряду технічних вимог. У спортивних організацій міста є прохання, щоб я спробував вирішити питання про модернізацію стадіону.

За її підсумками «Металург» отримає акредитацію, на ньому зможуть проходити офіційні футбольні матчі. Це буде суттєва допомога масовому спорту в Новомосковську, реальна пропаганда здорового способу життя. Спортсмени отримають додаткову базу для тренувань, молодь зможе займатися тут спортом, городяни будуть приходити на футбольні матчі та змагання. Ця ідея мені дуже подобається, я вже говорив, що й сам займаюся спортом і намагаюся втягнути в такий спортивний спосіб життя як можна більше людей, особливо дітей і молодь. Силами однієї поліції з наркотиками та алкоголізмом не впоратися, підростаючому поколінню потрібно показувати й робити максимально доступною альтернативу – фізкультуру і спорт. Така в мене позиція, і я сьогодні як депутат буду пробивати фінансування для реконструкції стадіону в Новомосковську.

Словом, планів і завдань на поточний 2018 й рік у мене дуже багато. Я завжди підкреслював на зустрічах із виборцями, що головна депутатська робота – це не слова та гасла, а конкретні справи для людей на окрузі. Ось тому я й займаюся справою, займаюся формуванням проектів і залученням для них фінансування різного рівня, щоб створювати сучасну інфраструктуру міста і сільських районів округу.

Бесідував Віталій ШИЛОВ

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *