Найприбутковіші культури

За підсумками минулого сезону найбільш рентабельним в Україні було виробництво насіння соняшнику, сої та ріпаку. Соняшник взагалі лідирує по прибутковості останні десять років. Чого очікувати в цьому сезоні?

Вподобання сільськогосподарських товаровиробників не змінилися. Більшість посівних площ відведено під вирощування пшениці, кукурудзи, ячменю, а також соняшнику, сої та ріпаку, – розповідає керівник Центру стратегічних досліджень АПК Олександр Маслак. – Найбільшу прибутковість у рослинництві мають: насіння соняшнику (61,9%), сої (51, 8%) і ріпаку (45%).

Відомо, що рівень рентабельності підприємств сільського господарства в 2016 році склав 37,3%. Собівартість виробництва 1 ц зернових і зернобобових культур склала 2,15 тис. грн (це на 20% більше в порівнянні з попереднім роком), собівартість виробництва насіння соняшнику – 4,51 тис. грн (на 25% більше), сої – 5,08 (більше на 1%) і ріпаку – 5,48 тис. грн (більше на 33%).

За словами експерта, ці види зерна й олійного насіння вважаються головними і в світовому сільському господарстві. А значить, від результатів їхнього вирощування та збуту залежатиме ефективність сільського господарства нашої країни.

Вікторія СИМОНОВА

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *