• будьмо

Найбільше п’ють на Івано-Франківщині

На українському ринку алкогольних напоїв майже 87% займає продукція вітчизняного виробництва. Так, наприклад, на пивних полицях лише 9% займає імпортне пиво, решта 91% – наше. Лідером за споживанням українського пива є Івано-Франківська область.

У сегменті міцних лікеро-горілчаних напоїв продукція українського виробництва займає 76,2% всього ринку. Найбільше українську горілку та лікери купують у тій же Івано-Франківській області. Майже не відстають за обсягами споживання Хмельницька та Тернопільська області.

Частка українського коньяку на внутрішньому ринку майже 81%. Найбільше його купують в Івано-Франківській, Чернівецькій та Закарпатській областях.

Примітно, що в 2016 році всі виробники алкоголю знизили обсяги виробництва, проте виручка при цьому зросла. Це пов’язано з тим, що після підвищення ставки акцизного збору виробники підняли ціни на свою продукцію. В рейтингу найбільших виробників алкоголю, які з найменшими втратами пережили податковий тиск, корпорація «Баядера Груп» посіла 1-е місце. Її виручка за рік – 5 млрд 330 млн грн. На 2-му місці – «Оболонь» з виручкою в 4 млрд 780 млн грн. На 3-му – «Carlsberg Україна» з виручкою 4 млрд 580 млн грн.

Ганна ЛИСЕНКО

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *