• насмішили

Найбезглуздіші сільськогосподарські закони світу

Дивні закони й регламенти деяких країн і регіонів дивують не лише своїми вимогами, але й походженням, першопричиною. І все ж, яким би дивним не здавався офіційний документ, найчастіше передісторія його появи має цілком об’єктивні причини.

Так, в американському штаті Айова заборонено пропонувати у продаж і просто віддавати кроликів або пташенят домашньої птиці, які були якимось чином штучно розфарбовані. Цілком ймовірно, хтось колись став жертвою чиїхось тваринницьких «художеств» і виграв справу в суді.

В американському місті Балтімор діє заборона на метання сіна з другого поверху. У Франції не можна називати свиней Наполеонами. В Австралії заборонено давати імена тваринам, призначеним для вживання в їжу.

Інформація про те, що корови є потужним джерелом метану, стала причиною того, що в Естонії з 2008 року діє закон, який зобов’язує фермерів платити податок на… гази, що виділяються коровами.

А є й закони, які нібито не мають нічого спільного з сільським господарством, але з’явилися в результаті прецедентних судових рішень, напряму пов’язаних із землею. Наприклад, у штаті Нью-Йорк у 1845 році був прийнятий (і досі діє) закон про заборону збиратися на вулицях трьом і більше людям у масках. Це результат кримінальної справи фермерів-орендарів, які вбили власників землі. Щоб ввести оточуючих в оману, змовники переодяглися в одяг місцевих індіанців. Втім, це не означає, що в штаті не можна проводити карнавали або масові гуляння. Щодо цього до закону завбачливо внесено обмовку.

Зате у штаті Південна Дакота свято щодня. Тут піротехніка та феєрверки можуть масово використовуватися не лише у святкові дні. Почути розриви петард найчастіше можна навіть не ввечері, а вдень. І не в містах, а на полях. Вся справа в тому, що закон штату дозволяє використовувати сільгоспвиробникам піротехніку для захисту посівів від птахів. Але не ближче ніж за 183 м від житлових будівель.

Тетяна СОКОЛОВА

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *