Наздогнали й обігнали

Хоча наші зарплати в рази менші, ніж у ЄС, однак ціни на продукти вже стали вищими. Фахівці Економічного дискусійного клубу (ЕДК) знайшли 13 видів щоденних продуктів, які у нас коштують більше, ніж у ближньому зарубіжжі.

Навіть якщо не враховувати коливання цін на борщовий набір в залежності від врожаю в тій чи іншій країні і знехтувати різницею у вартості солі (розкид становить всього 9 євроцентів, або менше 3 грн/кг), то соняшникову олію, з виробництва та експорту якої Україна займає перше місце в світі, у нас продають дорожче, ніж у Польщі, Угорщині та Іспанії.

Те ж саме відбувається з молоком, а курячі тушки в нас коштують на 8-10% більше, ніж у Польщі, Угорщині та Білорусі, хоча за підсумками 2018-го року наша країна увійшла в топ-6 найбільших у світі експортерів курятини і до топ-3 – в Європі.

За кількістю продуктів дешевого асортименту Україну особливо випереджають Польща і Білорусь – по 7 позицій, хоча, зауважимо, що в Білорусі дешевший насамперед борщовий набір, курятина, молоко і масло, а ось олія, свинина, хліб і рис набагато дорожчі, ніж у нас.

Дмитро ПРУЖИНІН

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *