• особиста думка

МОЄ ОСОБИСТЕ БАЧЕННЯ РОЗВИТКУ ЮР’ЇВСЬКОЇ ОБ’ЄДНАНОЇ ГРОМАДИ В НАЙБЛИЖЧОМУ МАЙБУТНЬОМУ

Про неминучість об’єднання громад, як однієї із головних доктрин децентралізації влади в Україні ще у 2015 році знали як мудрі досвідчені люди так і прагматики, які сумніваючись у всьому, що їх оточує, діють раціонально, виходячи з інтересів оточуючих їх людей.

Історична подія створення Юр’ївської селищної об’єднаної громади має свій відлік від 04.04.2017 (дата оприлюднення рішень про об’єднання Юр’ївської селищної, Жемчужненської, Олексіївської, Преображенської та Чернявщинської сільських рад).

Обговорення жителів Юр’ївського району різних варіантів об’єднання тягнулося більше півтора року. Деякі сільські ради по кілька разів навіть приймали рішення, давши згоду на об’єднання. Та не легким був шлях до завершення процедури об’єднання.

Максимальний супротив об’єднанню чинили скептики – чиновники, які проти державної реформи децентралізації з різних міркувань, в тому числі і з особистих інтересів.

Та це вже минула історія. Де юре і де  факто – Об’єднана громада створена.

Людська вікова мудрість здавна об’єднувала людей, коли тяжко жити поодинці. Вірю, що об’єднавшись в єдину громаду напередодні укрупнення районів в рамках адміністративно-територіальної реформи, ми зможемо захищати і відстоювати інтереси нашої невеликої Батьківщини – юр’ївського краю.

Юр’ївська селищна громада (об’єднана) утворена. Дніпропетровська обласна державна адміністрація звернулась до ЦВК щодо призначення перших виборів депутатів селищної громади (об’єднаної) та її селищного голови.

Громада з часом обере собі депутатів, а їх буде в селищній раді 22, обере селищного голову, будуть сформовані виконавчі органи. Почнеться нелегка робота на благо жителів об’єднаної громади. Основна задача, яка постане перед депутатами та виконавчими органами ради, це наведення ладу повсюди: у лікуванні людей, піднятті рівня і умов навчання, виховання дітей та молоді, культурного життя громадян, комунальних послуг, благоустрою територій, комунальних доріг та багато інших повсякденних питань.

Аналізуючи вже зроблене в громадах, які об’єдналися, особливо враховуючи значний поштовх в реконструкції та капітальних ремонтах основної матеріально-технічної бази комунальних об’єктів соціально-культурної сфери за останні  два роки, перспективний план розвитку сіл та селища Юр’ївської об’єднаної громади на найближчі два роки я особисто бачу в наступному.

По-перше.  Село Жемчужне має реальні перспективи в найближчий час завершити реконструкцію навчально-виховного комплексу (Жемчужненської філії Юр’ївської опорної школи), також зробити капітальний ремонт системи опалення, фасаду будівлі шляхом утеплення стін, спортивного залу. Очевидна необхідність капітального ремонту покрівлі та утеплення фасаду Жемчужненського ФАПу. Село повинне отримати оздоровчо-культурний центр на базі переобладнання приміщення бувшого дитячого садка. Першочергового ремонту потребують дороги  по вул. Садова (Жовтнева) в с. Жемчужне, вул. Вишнева (Пролетарська) в с. Кіндратівка та провулка Центральний в с. Василівка. І знову таки в рамках природоохоронних заходів здійснити захист від підтоплення сіл Жемчужне і Василівка.

По-друге. У Преображенці планами розвитку села цього року та наступного мають бути завершення добудови харчоблоку і реконструкції Преображенської школи під навчально-виховний комплекс; капітальний ремонт покрівлі та фасаду будівлі Преображенського навчально-виховного комплексу шляхом утеплення стін; створення культурно-оздоровчого комплексу.   Одне з важливих завдань – відновити роботу  водопроводу. На перспективу в найближчі роки – здійснити будівництво спортивного майданчика на території Преображенського НВК та капітально відремонтувати два житлових будинки під соціальне житло.

По-третє. В найближчі два роки в селі Новогригорівка необхідно провести капітальний ремонт покрівлі та фасаду будівлі Новогригорівського навчально-виховного комплексу з утепленням стін, а також капітальний ремонт покрівлі та утеплення фасаду Новогригорівського ФАПу.

Далі. Села бувшої Олексіївської сільської ради теж мають отримати капітальну підтримку рівня життєвих послуг. Це і капітальний ремонт спортивно-досугового комплексу в с. Новочорноглазівське, ремонт сільського клубу, гуртожитків, спортивного стадіону в с. Новочорноглазівське, поточний ремонт водопостачання в с. Новочорноглазівське. Для дітей села Сокільське необхідний сучасний дитячий ігровий майданчик. Селу Олексіївка вкрай необхідно капітально відремонтувати вуличне освітлення. Реальною задумкою є створення  швейної майстерні в селі Олексіївка, для цього є всі передумови.

Села бувшої Чернявщинської сільської ради повинні також отримати і капітальний ремонт сільського клубу в селі Чернявщина, заміну опалення в усіх сільських клубах та в Чорноглазівському і Тернівському фельдшерських пунктах. Добротну будівлю стаціонару лікарської амбулаторії цілком реально капітально відремонтувати під соціальне житло, в ньому є зараз потреба.  Село Чернявщина має водогін, тому капітальне будівництво розвідних мереж по селу – вкрай необхідно втілити в життя для селян. Будівництво доріг в с. Чернявщина (вул. Молодіжна, Орільська, Б. Хмельницького), в с. Чорноглазівка (вул. Медова, Яблунева, Сонячна), в с. Яблунівка ( вул. Харківська) необхідне, заплановане ще до об’єднання, тому має реальні можливості на виконання.

Центральна садиба, а саме смт Юр’ївка, повинна максимально якісно і комфортно надавати необхідні послуги всім без винятку жителям громади. Тому комунальні заклади освіти, медицини, культури повинні бути теплими, світлими, охайними. Тобто, умови перебування в них мають бути комфортними та не мати значних енергозатрат. Для цього необхідні: капітальний ремонт Юр’ївської школи під опорну школу, завершення капітального ремонту покрівлі та фасаду (з утепленням) будівлі Юр’ївської школи; капітальний ремонт системи опалення дитячого садка в смт. Юр’ївка; будівництво спортивного комплексу в смт. Юр’ївка; капітальний ремонт приміщення поліклінічного відділення Юр’ївської райлікарні; будівництво житлового багатоквартирного будинку (на базі чотириповерхової недобудови бувшого будинку міліції); капітальний ремонт даху, системи опалення, приміщення глядацької зали та фасаду Юр’ївського районного будинку культури.

Важливо посилити увагу до капітальних ремонтів, реконструкції та благоустрою центральної садиби. Це реконструкція водопровідних мереж смт. Юр’ївка, капітальний ремонт водопровідних мереж по вул. Набережна, Кірова, Запорожченко смт. Юр’ївка. Це капітальний ремонт доріг по вул. Запорожченка, Вишнева, Набережна,  Центральна.

Не можна на задній план відставляти проблему давно існуючої загрози підтоплення смт. Юр’ївка, тому одночасно з господарюванням в бюджетній сфері необхідно провести протиповеневі заходи на балці Суха для захисту від підтоплення селища.

Жителі громади повинні відчути турботу обраної ними влади про важливість отримання якісних, доступних і постійних комунальних послуг. Тобто, повинна бути створена дієва комунальна служба громади по обслуговуванню всіх напрямків життєдіяльності громади. Результат цього – чистота і порядок на садибах людей, на прибудинкових територіях, вулицях, парках і скверах, місцях відпочинку, в бюджетних закладах освіти, медицини, культури та соціального захисту, на дитячих ігрових майданчиках та спортивних площадках, скрізь.

І чому б, маючи доглянуті села і краєвиди, не розробити проект сільського зеленого туризму на базі Преображенської сільської ради?! Адже на території Юр’ївського району створений національний природний парк «Орільський» загальною площею 3370,5 га.

Це коротко ті реальні можливості об’єднаної громади спільно з державною та обласною підтримкою покращити та полегшити життя на селі, які я особисто бачу на коротку перспективу.

А результатом таких планів повинно стати створення додаткових робочих місць, максимальне залучення інвестицій в розвиток селищної громади. Для практичного втілення задуманого розвитку є всі можливості участі в обласних, загальнодержавних та міжнародних проектах і програмах. Треба мати вперте бажання рухатися вперед.

Депутат Юр’ївської районної ради В’ячеслав ГОЦІЙ

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *