Микола П’ятаченко: «Мені лише 73 роки, я ще багато на що здатний!»

Погодьтеся, не від кожного почуєш подібне в такому віці, а ось Микола Павлович П’ятаченко, керівник Знаменівської агрофірми «Світанок», про це заявляє на повний голос.

Він був шостим із десяти дітей у шахтарській сім’ї. Сам пізнав нелегку працю шахтаря. Покохав із дитинства техніку, вивчився на інженера-механіка, а в 1979 році за рекомендацією молодшого брата, який працював агрономом у колгоспі «Світанок», переїхав на Дніпропетровщину до Знаменівки, що в Новомосковському районі.

Керівництву колгоспу сподобалася ділова хватка приїжджого механіка і його відразу призначили в завгари.

Спочатку завідував колгоспним гаражем, потім в агрофірмі «Світанок», де Микола Павлович керував аж 31 рік. Щоправда, останнім часом за сумісництвом був заступником директора та одним зі співзасновників цієї агрофірми. У 2010 році збори засновників запропонували Миколі П’ятаченко очолити агрофірму «Світанок».

– Напевно, ризиковано довіряти завгарові, без спеціальної освіти цілу агрофірму. Хоча, Ваш земляк, також колишній завгар, керував найбільшою в Європі 50-мільйонною країною… Як Ви справлялися?

— Знаєте, як на мене, будь-яка людина, яка пропрацювала 30 років у сільському господарстві на будь-якому терені, повинна добре розбиратися й у сільгосптехніці, й у тваринництві, і в агрономії. Мені ж запропонували очолити агрофірму в якості, як зараз кажуть, кризового менеджера, — розповідає П’ятаченко. — Тоді господарство було в боргах, як у шовках. Це незважаючи на 3147 га орної землі, наявність ковбасного, консервного цехів і навіть винного заводу. Клімат змінився, дощі все менше зволожували й без того вкрай виснажену, з низьким вмістом гумусу землю. Врожаї катастрофічно знижувалися. Скільки могли, допомагали землі добривами, купували нову техніку, довели врожайність озимої пшениці до 55, а ярого ячменю до 35 ц/га. Словом, видерлися. Як то кажуть, відчули землю під ногами настільки ґрунтовно, що навесні цього року вирішили посіяти такі екзотичні для Новомосковщини культури, як горох і жито. Відповідно 100 та 150 га.

– Що агрофірма привносить у розвиток Знаменівки?

— За час мого керівництва «Світанком» відрахування до бюджету Знаменівської сільради досягли 2 мільйонів грн. Ми, як і наші колеги з ТОВ «АПК Украгро», повністю обслуговуємо три свердловини, насосну і водопровід, що забезпечує питною водою півсела. До речі, не перешкоджаємо підключенню до водопроводу всіх бажаючих. Знову ж разом з «Украгро» побудували понад 40 км внутрішньосільских асфальтованих доріг і щозими в Знаменівці, Підпільному та Троїцькому очищуємо дороги від снігу.

– Навесні ви безуспішно балотувалися в депутати майбутньої Піщанської ОТГ…

— Як член виконкому Знаменівської райради, був вкрай незадоволений діяльністю її голови. Дізнавшись прізвища бажаючих йти в депутати майбутньої Піщанської ОТГ, серед яких відверті наркомани й деструктивні елементи, не дивлячись на свої 73 роки, вирішив не допустити цього і висунути свою кандидатуру.

Моя передвиборча програма-мінімум зачіпала далеко не все, але найважливіше для 960 пайовиків нашої агрофірми й жителів Знаменівської сільради. Контроль над використанням наших грошей у бюджеті Піщанської ОТГ, придбання трактора з причепом та косарки для прибирання території, приведення до ладу сміттєзвалища, установка сміттєвих баків, забезпечення амбулаторії кваліфікованим лікарем, ремонт занедбаних будинків під житло.

Загалом людину ж судять не за віком, а за справами, а я ще багато чого можу і, що важливо, на здоров’я не скаржуся.

Євген ЄВТУШЕНКО

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *