Масляна – свято проводів зими

Неможливо уявити собі завершення зими без традиційного масляного тижня, впродовж якого кожен справжній українець встигає з’їсти таку кількість смачних млинців, що вистачило б на весь рік. А чи знаєте ви, що Масляна – це одне з найдавніших слов’янських свят, тому що бере свій початок з дохристиянських часів, у період поклоніння язичницьким богам?

Масляна символізує прихід весни та пробудження природи. Давні слов’яни відзначали «проводи зими» та початок весни і весняного землеробства. В цей день вшановували Сонце, яке несло тепло та пробуджувало природу, тому й готували жертовний хліб, схожий на це небесне світило, – млинець. На святкування Масляної до Юр’ївської центральної бібліотеки завітали учні ДНЗ «ПТУ 81». Завідуюча відділом обслуговування Касянчук О. М. та провідний бібліотекар Міщенко О. В. розповіли присутнім про історію та обряди свята, згадали, які за днями тижня Масляна має назви, правила і традиції, обґрунтували відомі прислів’я та приказки. Присутні стали в коло, взялися за руки і попросили один в одного пробачення. Нехай тепло наших сердець пробудить до життя весну! Насамкінець, гостей свята частували чаєм та млинцями з сиром, медом, варенням.

Масляничні звичаї своїх предків ми успадкували – тепер залишилося їх зберегти й передати своїм дітям. Любімо Україну! Вивчаймо нашу історію та культуру! Та святкуймо наші, рідні, тисячолітні свята!

Провідний бібліотекар Юр’ївської центральної бібліотеки Міщенко О. В.

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *