• кому вигідна війна на Донбасі

Мартинова колонка

Значить, ось воно як…

Цікаві соціологи можуть звести з розуму навіть найбільш ідеологічно стійкого українця. І легко доводять, що в голові у більшості з нас не мозок, а просто натуральний вінегрет. А може – не вінегрет? А може, дійсно, до нас приходить розуміння того, про що ми раніше й не думали?

У грудні Київський Міжнародний інститут соціології на замовлення громадської організації та за гроші посольства Швеції в Україні провели дуже цікаве опитування населення. Поставили купу всяких провокаційних питань. Але я для себе виділив одне: «Як ви думаєте, чому війна на Донбасі триває досі»?

Давалися різні варіанти відповідей, можна було вибрати кілька. Вибрали. А далі можна тільки гикати. 65,5% респондентів вважають, що війна триває тому, що вона вигідна… українському уряду та олігархам! І трішки більше українців – 70,7% – вважають, що ця війна вигідна Росії.

Розумієте, що відбувається? Після того, як остигли від подій Майдану та насолодилися всіма принадами постмайданних реформ на шляху до Європи, українці почали докопуватися до суті того, що відбувається. Зрозуміли, що АТО простим людям не потрібно, тому що їм доводиться воювати і вмирати. А можновладці навіть із війни можуть зробити і по всій видимості роблять непоганий гешефт. Не дарма ж дуже давно з’явилася точна приказка про те, що «війна все спише».

Ви запитаєте, чи можливе швидке закінчення війни, якщо громадяни проти неї? Ні не можливе. Навколо зони АТО сконцентрувалося так багато різних бізнесових і політичних інтересів, що, швидше за все, цей конфлікт буде тягнутися роками. Для наших ворогів і союзників – РФ і ЄС – Україна представляється просто шахівницею, на якій вони розігрують свої нескінченні геополітичні ігрища. Для нашої влади АТО – це, перш за все, виправдання падіння економіки та рівня життя населення. Без такої «відмазки» їм довго в своїх кріслах не протягнути. Для великого бізнесу, великої контрабанди та великого рекету АТО – це головний торговий майданчик країни, на якому заробляються мільярди.

Ваш Мартин КАПУСТА

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *