Марині Порошенко сподобалася Магдалинівська школа

Але від нещодавно відкритого в Магдалинівській опорній школі сучасного інклюзивно-ресурсного центру голова благодійного фонду Порошенка, дружина Президента України Марина Порошенко була, як то кажуть, у захватi.

Єдине, що напевно затьмарило перебування, вірніше, поїздку першої леді країни Дніпропетровщиною — жахливий стан доріг. Після Підгороднього більш-менш нормальна траса різко перетворилася на суцільний автомобільний ямоуловлювач… І чим ближче до славної Магдалинівщини, тим ями ставали більшими і глибшими. Дійшло до абсурду. На маршруті, яким через годину-півтори мав проїжджати кортеж панi президентші, ми нарахували щонайменше п’ять ділянок, на яких дорожники похапцем засипали найбільш глибокі вибоїни. Ні, не димлячим асфальтом, а якоюсь пісочно-земляною сумішшю одноразового використання…

Втім, досить про сумне, — разом із Мариною Порошенко та губернатором Дніпропетровщини Валентином Резніченко, що супроводжував її, потішимося інклюзивно-ресурсним центром (IРЦ), що напередодні відкрився в реконструйованій частині Магдалинівської опорної школи.

До центру через ґанок веде окремий вхід із пандусом. У приміщенні продумано все до дрібниць, щоб особлива малеча не відчувала жодних перешкод.

— Для нас дуже важливо, аби доступ до якісної освіти мали всі без винятку маленькі мешканці Дніпропетровщини. Незалежно від населеного пункту, у якому вони проживають, — великому місті чи віддаленому селі, — зазначив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко. — Наразі понад 800 дітлахів нашого регіону з особливими освітніми потребами навчаються у звичайних школах, можуть спілкуватися з однолітками й разом пізнавати нове. Це в 4 рази більше, ніж ще два роки тому. Для їхнього розвитку створюємо найсучасніші умови.

Інклюзивно-ресурсний центр — порятунок для родин Магдалинівки та навколишніх сіл. Раніше дітлахів, які потребують допомоги вузькоспеціалізованих фахівців, доводилося возити до обласного центру. Тепер такі послуги можна отримати на місці.

Палають надією очі мешканки села Топчине Олени Штефан. У її 5-річної доньки Соломії — дитячий церебральний параліч. Мати каже, раніше їздили до різних реабілітаційних центрів по всій Україні. Щомісяця вирушали до Дніпра — до фахівців, на фізкультуру та масаж…

«Ми навіть і не сподівалися, що в Магдалинівці з’явиться такий чудовий центр! Тепер не треба їхати в інші місця — всю необхідну допомогу фахівців донечка може отримати тут, — каже Олена Штефан. — Дякуємо дуже тим людям, які зробили це для нас — благодійному фонду Порошенка та нашому народному депутату Вадиму Нестеренку, який, фактично, став ідейним та фінансовим натхненником капітального ремонту школи в Магдалинівці»

Із 5-річною Соломійкою в навчальній кімнаті займається психолог. Вони разом ліплять із пластиліну тваринок. Таке заняття допомагає дитині розвивати одночасно й моторику пальчиків, і мовлення, — підкреслює фахівець. Заняття проводять за спеціальною партою. Там добре фіксуються всі частини тіла. Дитина привчається сидіти рівно, правильно ставити ніжки. Крихітці зручно й комфортно.

Соломійка не встигає притомитися — реабілітолог відводить її до зали лікувальної фізкультури. Там — яскраві мати, шведська стінка. Усе — для рухів і активних вправ. Крихітку відразу зацікавила «жива» інтерактивна підлога. Різнокольорові «клавіші піаніно» приваблюють око і спонукають торкнутися до них ногою. Пересуваючись з однієї «клавіші» до іншої, Соломійка намагається «скласти» музику.

Поруч — кімнати психолога та дефектолога. Там фахівці проводять заняття з іншими дітьми. «Щаслива працювати в таких гарних умовах. Здійснилася моя мрія — кабінет, ресурсна й навчальна кімнати оснащені всім необхідним. Телевізори, інтерактивні дошки, комп’ютери. Усе — за вищим розрядом», — констатує психолог IРЦ Юлія Топка.

У ресурсній кімнаті — усе для відпочинку. Іграшки, м’які пуфи. Є й затишний куточок — невеличка кухня з їдальнею. Там особлива малеча набуває побутових навичок.

Усе це своїми очима побачила та гідно оцінила Марина Порошенко. На зустрічi з педагогами школи та фахiвцями IРЦ перша леді висловила своє захоплення, як докорінною реконструкцією школи, що завершується з ініціативи та під контролем народного депутата України Вадима Нестеренка, так і самим iнклюзивно-ресурсним центром.

Держава сьогодні дійсно почала вкладати гроші в модернізацію сільських шкіл через Фонд регіонального розвитку, але коштів цих вкрай мало, а охочих отримати їх — дуже багато. І нашому 38-му округу дуже пощастило з тим, що наш народний депутат Вадим Нестеренко постійно працює з Кабінетом міністрів, з обласною держадміністрацією, облрадою, смикає райадміністрації й органи місцевого самоврядування, щоби вчасно підготовлені проекти реконструкції навчальних закладів наших районів отримували пріоритет у фінансуванні.

Відповідаючи на питання про паралельне існування в Магдалинівському районі двох, у принципі, однакових за призначення установ — IРЦ і дитячого інтернату, Марина Порошенко сказала наступне: «Призначення iнклюзивно-ресурсного центру, який належить до освітніх установ — допомога дітям, за участю психолога, логопеда та різних розвиваючих занять. Реабілітаційні ж центри, типу Магдалинівського інтернату, займаються покращенням стану здоров’я хворих дітей — це більшою мірою медична установа… Отже заважати один одному вони не будуть».

Iван ПАВЛОВ

Iнклюзiя мовою цифр

Нині на Дніпропетровщині — 30 інклюзивно-ресурсних центрів. Область має одні з найвищих показників в Україні з впровадження інклюзивної освіти. У регіоні вже працює 71 медіатека, 51 ресурсна кімната. Якщо два роки тому тут було лише чотири інклюзивні класи, зараз у регіоні вже 255 шкіл з інклюзією.

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *