• прогрес у життя

Майбутнє поряд

Зараз ми постійно чуємо в новинах щось про, мабуть, головний винахід нашого часу – 3D-друк. Розвиток цього технологічного дива настільки стрімкий, що про якісь експерименти з 3D-принтерами ми дізнаємося скоріше, ніж встигли зрозуміти, а що це власне таке, і яке нам до нього діло?

Якщо коротко, 3D-друк – це методика виготовлення об’ємних виробів (адже 3D – позначка, що походить від англійського визначення 3-dimensional, тобто щось, що має три виміри, об’ємне) на основі цифрових моделей, складних і точних «ескізів», зроблених у спеціальних комп’ютерних програмах. Незалежно від конкретної технології, основна суть процесу полягає в поступовому пошаровому(!) відтворенні об’єктів по заданій формі. Уявіть стіну, що будується по цеглинці, тільки замість людських рук, власне, 3D-принтер, а замість цегли – наприклад, спеціальний надстійкий до температур (температура плавлення досягає 240-248°С!) та всіляких пошкоджень, нетоксичний, еластичний пластик, який поступає у продаж у вигляді порошку або тонких пластикових волокон, намотаних на бобіни. (Причому важливо, що крім нього матеріалом можуть виступати найрізноманітніші речовини, аж до їстівних, просто такий пластик наразі найпоширеніший і багатофункціональний).

Ну і звісно, сам процес відтворення таким чином не лише пласкої та рівної стіни, яку ми взяли за приклад, а й будь якого об’ємного, фактурного та складного об’єкту є дуже швидким та економічним!

99_интересные_факты_8(1)

Як ви вже зрозуміли, застосування 3D-друку надзвичайно широке. Друга назва технології – швидке прототипування – говорить сама за себе. При виготовленні прототипів і макетів моделей 3Д-друк може виявитися просто незамінним! Також він є дуже вигідним рішенням для дрібносерійного виробництва. В аерокосмічній та автомобільній промисловості 3D-технології вже щосили застосовуються з огляду на високу рентабельність і швидкість виготовлення компонентів. Кулінари працюють над розвитком харчових 3D-принтерів, а в медицині 3D-друк став чимось на зразок технології майбутнього. За допомогою 3D-біопечаті планується виробництво кісток, органів і живих тканин, а поки на 3Д-принтерах друкують імплантати і протези. Дизайнери друкують чудернацьке взуття, прикраси, дивовижні декорації, скульптури, діючі музичні інструменти. А один професор з університету Південної Каліфорнії взагалі зробив величезний 3D-принтер для друку будинків, що може надрукувати коробку стандартного будинку за 20 годин із несучими стінами, перегородками, комунікаціями й дахом. На виході в будинок залишається вставити лише вікна та двері. Отже, це не жарти, а справжні двері в майбутнє, пристрій, що за бажання можна використати з неймовірною користю та добром для всього людства.

99_интересные_факты_8(2)

До речі, вже безліч компаній в Україні пропонують свої друкарські послуги для широкого загалу. Ціна виробів, звичайно варіюється залежно від того, чи надаєте ви готову модель, чи користуєтеся послугами тамтешнього дизайнера, і, звичайно, від ваги використаного матеріалу (зазвичай, день від 3 грн за грам).

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *