Магдалинівщина ремонтується, будується та асфальтується

Про приємний подих нинішньої весни для Магдалинівського району розповідає в. о. голови райдержадміністрації Юрій Коробов

Школа

Вже місяць, як у магдалинівській школі розпочато капітальний ремонт. Цьому передувала презентація початку ремонтних робіт, на якій були присутні викладачі, батьківський комітет, зайняті в ремонті представники підрядних організацій та, власне, «винуватець» проведення докорінної реконструкції Магдалинівської школи народний депутат України Вадим Нестеренко.

– Торік магдалинівська школа змінила свій статус і стала опорною, після чого до неї, поки суто теоретично, приєдналися Топчинська та Євдокіївська школи, – каже Юрій Коробов.

Раніше виконаний і затверджений управлінням капітального будівництва облдержадміністрації проект докорінної реконструкції школи в першій декаді квітня почав втілюватися в життя.

Ремонт проходитиме в два етапи – спочатку одного, потім наступного крила будівлі. У закритому крилі розбирається все – від даху до електропроводки, водо-каналізаційної та системи опалення. Все це буде змінюватися й оновлюватися. На певному етапі ремонту від колись модернової на вигляд школи залишаться самі стіни, а у дворі знімуть навіть асфальтне покриття.

Заданий темп ремонту приємно здивував не лише мене, а й досвідчених будівельників. У, так би мовити, ремонтному крилі вже демонтовано покрівлю, розібрано дах, замінені на енергозберігаючі майже всі вікна та проводяться роботи з утеплення фасаду та заміни системи опалення. На сьогодні в ремонтних роботах школи зайняті близько 100 фахівців, і підрядники обіцяють збільшити їхню кількість до 150 осіб.
Проектом і статусом опорної школи передбачено створення інклюзивних класів для дітей з обмеженими можливостями.
Визначено термін проведення ремонту – він повинен завершитися за один рік. Що ще радує – при цьому навчальний процес у школі ані на день перерваний не буде. У всякому разі, це обіцяють підрядники та цього дуже хочуть шкільні викладачі.
Ще один приємний нюанс. На останній спільній нараді з підрядниками вирішили переобладнати шкільне підвальне приміщення, що спочатку задумували як бомбосховище, під шкільний стрілецько-спортивний тир. Це не передбачене проектом переобладнання увійде в кошторисну вартість самого ремонту.

Будинок культури

Щодо капітального ремонту Будинку культури Юрій Коробов констатував виконання всіх робіт, передбачених проектом реконструкції.

– На останній сесії районної ради депутати проголосували за виділення коштів на додаткову закупівлю відсутньої кабінетних меблів і дзеркал для холу першого поверху. А також доукомплектування меблями й відповідним антуражем залу урочистій розпису наречених пар. І останнім штрихом в оновленому Будинку культури буде реконструкція площі, облаштування території та укладання тротуарної плитки. В цьому плані переговори з проектантами в розпалі – обираємо варіанти із запропонованих проектів. Якщо не враховувати цих нюансів, то БК, в принципі, готовий розпочати роботу. Але…
Через бюрократичну тяганину замовника, яка й заважає здати об’єкт в експлуатацію, не можемо там проводити урочисті заходи, концерти, відновити роботу різних творчих гуртків тощо. Ми тримаємо ситуацію під контролем і, гадаю, магдалинівський Будинок культури відчинить свої двері не пізніше червня.

Даєш НВК!

Цього року на Магдалинівщині з’являться ще два навчально-виховних комплекси – в Євдокіївці та Шефському. А за фінансової підтримки Міжнародного дитячого фонду ЮНІСЕФ, як у Мар’ївці, закінчується (готовність 90%) переобладнання під НВК школи в Жданівці. Сума інвестицій у Жданівський, як і в Мар’ївський НВК, склала близько півтора мільйони – в кожен. Районний і сільський бюджети розщедряться лише на меблі. Відкриття також намічається на початок літа.

Ех, дороги!..

Нинішній очiльник Магдалинівської райдержадміністрації впевнений, що завдяки його наполегливостi, настирливості, а часом і вимушеного нахабства в коридорах і кабінетах обладміністрації, він зумів-таки вибити з обласного бюджету тільки на капремонт доріг обсяги субвенцій, що значно перевищують інші райони. Як зауважив Юрій Коробов, суми колосальні, але шляхом співфінансування з місцевими бюджетами.
Значного оновлення зазнають: дві дороги в Мар’ївці та в смт. Магдалинівка; по одній в Очеретуватом, Оленівці, Жданівці та Каховці.

Євген ЄВТУШЕНКО

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *