Магдалинівець третiй у свiтi з боротьби

Благодійний фонд «Твiй рiдний край», заснований народним депутатом України Вадимом Нестеренком, фінансово допоміг 19-річному жителю Магдалинівки, майстру спорту України з боротьби Владиславу Жевжику взяти участь у чемпіонаті світу з панкратіону (різновид спортивної боротьби). Хлопець поїхав і виборов почесне третє мiсце та бронзову медаль.

Панкратіон — відроджений давній олімпійський вид єдиноборства, сьогодні він являє собою своєрідну суміш практично всіх видів боротьби.

За словами батька Влада, директора Магдалинівського ПТУ № 88 Віталія Яковича Жевжика, участь у подібних змаганнях світового рівня нині вимагає чималих фінансових витрат від учасників. Справа в тому, що українська федерація з панкратіону, як і багато інших федерацій спорту, фінансує лише молодь до 16-ти років і досвідчених спортсменів після 21-го року.

«Наші 19 років до цієї пільгової категорії не входять, — нарікає старший Жевжик, — отже, гроші на участь у чемпіонаті світу потрібно було вишукувати самим, а це приблизно 5 тисяч доларів — перельоти, проживання, харчування, представницькі, суддівські внески тощо. Для нас ця сума не підйомна. На щастя, нам допомогли колишні спонсори та фермери, але все одно не вистачило. Тоді нам порадили звернутися до благодійного фонду «Твiй рiдний край»…

Зараз Влад студент 2-го курсу Харківського Національного університету цивільного захисту. Приїжджає додому досить рідко — тренування, навчання, тренування… «Ось на кілька годин спеціально приїхав на День Магдалинівки, щоб особисто подякувати за матеріальну допомогу та моральну підтримку народному депутату Вадиму Григоровичу Нестеренку та створеному ним благодійному фонду «Твiй рiдний край», а також усім, хто вірив у мене й не поскупився розщедритися», — зізнається третій у світі борець із панкратіону.

– Владе, ти сам-то вірив, що займеш третю сходинку п’єдесталу світової першості?

– Чесно зізнатися, занадто багато було витрачено на тренуваннях сил і часу, щоби поїхати на такі престижні змагання й повернутися ні з чим, нічого там не зайняти. Я був на піку бойового настрою, який мені задали тренери, спонсори, друзі і, звісно, батьки. Хоча морально був готовий і до протилежного, мається на увазі після поразки не опустив би руки.

Скільки країн і спортсменів брало участь у чемпіонаті світу, хто став чемпіоном, а хто посів друге місце?

— На килимі змагалися представники 21-єї країни, понад тисячу борців. Говорили, що цей чемпіонат став найбільш представницьким. Найсильнішими в панкратіоні традиційно вважаються Росія, Україна й Казахстан. У Росії він розвинений трохи краще, оскільки там краще фінансування будь-якого виду спорту. В Україні ж панкратіоном почали серйозно займатися 16 років тому, тому в нашій країні він вважається досить молодим видом боротьби.

Чемпіоном світу став борець із Дагестану, який представляв Росію. Друге місце присудили господареві чемпіонату — казаху. Саме присудили, тому що його поєдинок судив також казах, що неприпустимо на змаганнях такого рівня.

Яку матеріальну винагороду отримав за третє місце на світовій першості з панкратіону?

— Крім цієї красивої і великої бронзової медалі, грамоти та подарункового пакета з ручкою і блокнотом чемпіонат нікому призових грошових винагород не давав. З боку ж української федерації — тільки похвалили, потиснули руку та сказали, що наприкінці року, якщо знайдуть кошти, то, можливо, якось заохотять. Як то кажуть, спасибі й на цьому!..

***

На святкуванні Дня Магдалинiвки народному депутату України Вадиму Нестеренку представили бронзового призера чемпіонату світу з панкратіону. Влад щиро подякував нардепу та заснованому ним благодійному фонду «Твiй рiдний край» за фінансову допомогу для поїздки до столиці Казахстану на першість світу і вислухав привітання від Вадима Нестеренка, який довго розпитував у Влада про особливості цього виду боротьби, уважно розглядав медаль і з задоволенням сфотографувався з іменитим магдалинівцем. На урочистому засіданні Вадим Нестеренко вручив Владиславу Жевжику подяку як одному з кращих людей Магдалинівки.

Євген ЄВТУШЕНКО

Справка «ТРК»

Владислав Жевжик, бронзовий призер чемпіонату світу з панкратіону, почав займатися боротьбою дзюдо в третьому класі в Магдалинівці, у тренера Ященка. Незважаючи на свою досить велику комплекцію (сьогодні він важить 120 кг), показував непогані результати. Освоїв самбо й за досить короткий проміжок часу став неодноразовим призером і переможцем обласних та республіканських змагань. У минулому році двічі завоював звання чемпіона України з панкратіону у ваговій категорії «100+».

У лютому Владу Жевжику присвоєно звання майстра спорту України та включено до складу національної збірної. За результатами останніх років він повинен був брати участь у чемпіонаті Європи з панкратіону, однак європейська першість проходила в Росії. Їхати до країни-агресора міністерство в справах молоді та спорту категорично не рекомендувало… Отже світова першість у Казахстані стала для Влада першим великим міжнародним змаганням — етапом перед олімпійськими іграми.

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *