• відкритий лист

Лічильники як засіб нахабного обрахунку

Нещодавно на зустрічі з читачами у військовому містечку Гвардійське представникам редакції було запропоновано підняти тему установки загальнобудинкових лічильників газу, через які жителям багатоквартирних будинків доводиться платити за блакитне паливо в декілька разів дорожче, ніж до установки цих лічильників. Суть ситуації досить докладно викладена в листі, що надійшов до редакції від одного з наших постійних читачів у Новомосковську. І, якщо вже проблема носить настільки гострий і загальний характер, ми визнали можливим навести даний лист повністю, мовою оригіналу.

Президенту України Петру Порошенку, Голові Кабінету Міністрів України Володимиру Гройсману, Народному депутату України Вадиму Нестеренку

Шановні добродії!

Звертаємося до Вас як до представників Вищої влади України, як до гаранту Конституції України, як до народних обранців, які давали клятву «Зміцнювати добробут українського народу!

Христа ради, допоможіть зупинити беззаконня!

З 1-го грудня 2016 року в наших багатоквартирних будинках №26, 27,28 по вул. Микити Головка та №33, 25, 8а по вул. Шевченка міста Новомосковська Дніпровської області, як і в інших містах України, без згоди мешканців у відповідних двосторонніх угодах, як того потребують усі законодавчі норми господарського, Громадянського права, Конституції України, були встановлені газові лічильники на весь будинок. За січень 2017 року, наприклад, по дому 8-а по вулиці Шевченка для тих мешканців квартир, де немає квартирних лічильників, за даними загальнобудинкового лічильника було нараховано по 26 кубометрів газу на одну прописану людину в квартирі. Виходячи з того, що вартість одного кубичного метру газу  складала 6,88 грн, сім’я з 4-х мешканців повинна заплатити за споживання 104(26х4) метрів кубичних газу у січні 2017 року 715 грн 52 копійки?! (26х6,88х4). Раніше, до встановлення загально будинкового газового лічильника, за одну газову плиту ми платили не більше ста гривень.

На жаль, наше звернення до Регіональної газової компанії «Дніпропетровськгаззбут», до Антимонопольного комітету України, який тільки й зміг що переправити нашого листа до відповідача, не зняло питання з цього приводу.

На нашу вимогу 01 березня 2017 року за участю мешканців будинку 8-а по вулиці Шевченка при комісійному знятті показників загальнобудинкового газового лічильника встановлено, що крім основного лічильника газу поруч висить, так званий, КОРЕКТОР газу на тиск та температуру?! Згідно цього «Коректора» по будинку Шевченка 8-а тільки за січень 2017 року мешканцям квартир, що не мають індивідуальних квартирних лічильників газу (а це 19 квартир з 80-ти) нараховано для сплати додатково 1000 (одну тисячу) метрів кубічних газу?!

Як це назвати? Беззаконням? Бандитизмом? Монополізмом? Знущанням? Чекаємо на відповідь від вас, шановні обранці, яких ми обирали, щоб захищали Український народ та Конституцію України.

Усі законодавчі акти, приклад організацій, що надають послуги електропостачання, одностайно свідчить про те, що встановлення індивідуальних квартирних лічильників повинно здійснюватись за рахунок обслуговуючих організацій!

Усі юридичні норми Українського та Європейського права свідчать про те, що кожний громадянин повинен відповідати за своїми забов’язаннями і не відповідати за забов’язаннями інших осіб.

Тому, встановлення загальнобудинкових лічильників газу є анти законним і не може бути підставою для сплати рахунків за газ мешканцями багатоквартирних будинків без їх згоди. Про це свідчить рішення суду міста Кривий ріг та інших.

В зв’язку з цими обставинами дехто з нас змушений був встановити за свій рахунок індивідуальні квартирні лічильники газу.

Ми віруючи в Бога люди не хочемо судитися з рідною Державою, тому просимо на законодавчому рівні вирішити такі питання;

  1. Визнати незаконним встановлення загальнобудинкових лічильників газу з так званими «Корректорами газу» на тиск та температуру та зняти їх. Признати недійсними рахунки за спожитий газ мешканцям де встановлені загально будинкові лічильники газу з 01.12.2016 року.
  2. Компенсувати витрати мешканцям квартир, які встановили індивідуальні лічильники газу після 01.01.2017 року за рахунок організацій-постачальників газу.
  3. Встановити безкоштовно індивідуальні лічильники газу мешканцям названих будинків, де встановлено незаконні загально будинкові газові лічильники згідно діючого законодавства.

Дуже сподіваємося на ваше порозуміння, шановні добродії!

Нехай Господь благословить ваші добрі справи!

З повагою мешканці будинків №26, 27 ,28 по вулиці Микити Головка, та №8а, 25, 33 по вулиці Шевченка міста Новомосковська, Дніпровської області України.

27.03.2017 місто Новомосковськ

РS. Коли цей лист як-то кажуть, вилежувався, в Новомосковську почали встановлення індивідуальних безкоштовних газових лічильників на тих будинках, де не встановлено загальнобудинкові газові лічильники. Але чому газове керівництво поділило нас на білих і чорних та не хоче визнати до кінця свою помилку та зняти беззаконні загальнобудинкові газові лічильники та встановити безкоштовно індивідуальні газові лічильники мешканцям названих будинків? Чекаємо на відповідь, шановні добродії.

11.07.2017 р.

Порадимося?

На зустрічі в Гвардійському нам, зокрема, було поставлено питання, чи існують пільги на установку індивідуальних газових лічильників? Розібравшись у питанні, ми з’ясували, що:

– відповідно до законодавства України газові лічильники для населення зобов’язаний встановити постачальник послуги власним коштом, тобто для споживача – безкоштовно. Відповідно, про будь-які пільги мови бути не може;

– на жаль, у законі чітко не прописано, які саме лічильники – індивідуальні або загальнобудинкові – повинен встановити постачальник. Це дало газовикам лазівку, яку вони з радістю стали використовувати, щоб оснастити лічильниками багатоквартирні будинки з усіма витікаючими для себе вигодами;

– однак від установки загальнобудинкового лічильника можна відмовитися, якщо в будинку є незгодні. На деяких інтернет-сайтах прописана навіть процедура, як повинні діяти мешканці, якщо приїхали співробітники газової компанії та намагаються встановити загальний лічильник всупереч волі більшості мешканців (див. наприклад, http://odessa-life.od.ua/article/7378-Ob-ustanovke-gazovyh-schetchikov). При цьому факт відмови від установки загального лічильника не може бути причиною для припинення газопостачання.

– так чи інакше, бажано, щоб у газопостачальній організації було зареєстровано Вашу заяву про встановлення Вам індивідуального газового лічильника;

– комерційна вартість установки індивідуального лічильника (разом із проектом установки) становить 3-4 тис. грн.

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *