Літописець рідного краю

Полюбити рідний край можна тільки тоді, коли знаєш його історію. Саме так вважав літописець Новомосковська, автор найповнішої історії рідного міста — Анатолій Боніфатійович Джусов. Дослідник рідного краю не був істориком за освітою, але був краєзнавцем за покликанням душі. Усе життя він присвятив металургійній справі, а досягнувши пенсійного віку, чоловік почав збирати та систематизувати кожну подію, кожен факт довгого та буремного життя Новомосковська, які згодом з уривків перетворилися на повноцінну картину історії міста.

До 80-річчя від дня народження Анатолія Джусова на засіданні клубу прихильників історії «Відлуння» в читальному залі центральної міської бібліотеки зібралися дослідники та науковці, аби згадати відомого краєзнавця та подискутувати про історію рідного краю. Куратор клубу, провідний бібліотекар читального залу Наталя Дегтяр нагадала аудиторії етапи життєвого шляху письменника та його книги — фундаментальні історичні праці, примірники яких зберігаються в бібліотеці.

Своїми спогадами про історика поділилися і присутні, адже більшість із гостей заходу знала Анатолія Джусова особисто. Теплі слова та цікаві розповіді заполонили залу, бо «літописець міста» був не тільки талановитим та допитливим краєзнавцем, а й досить неординарною, відкритою та безкорисливою людиною. Власними історіями про Анатолія Боніфатійовича поділилися воєнний історик, доктор історичних наук Іван Сергійович Стороженко, член товариства «Просвіта» Василь Володимирович Затишняк, кандидат філологічних наук, поетеса та громадський діяч Емма Олексіївна Шаповалова, отаман січового полку Олег Едуардович Поймьонов, члени клубу «Відлуння» Михайло Іванович Триленко та Віктор Якович Григоренко, а також син Анатолія Джусова — Олексій Анатолійович. Виконувач обов’язків директора міського історико-краєзнавчого музею імені Петра Калнишевського Костянтин Мешко зачитав аудиторії неопубліковану статтю міського літописця.

Творець першої ґрунтовної, визнаної науковцями понад 430-річної історії Новомосковська пішов із життя у 2013-му році, проте новомосковці пам’ятають свого найвідомішого краєзнавця, що відкрив для них місто наново.

Адмiнiстрацiя НЦМБ

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *