Люди без сорому й совісті

Вкотре гортаючи деякі місцеві видання переконуєшся: голосніше за всіх кричать «тримай злодія!» саме ті, хто цими самими злодіями і є.

Останні кілька місяців зразок супер-бурхливої громадської активності нам демонструє Руслан Найда, який іменує себе дуже пишно: «громадський діяч із питань протиправних дій щодо фермерів та аграріїв». Він невпинно звинувачує депутатів, прокурорів та інших правоохоронців у рейдерських захопленнях землі на Новомосковщині. У нього всі винні в усьому, а в ролі постраждалої виступає дехто на ім’я Новікова Світлана Олександрівна.

Якщо ж погортати наявні у відкритому доступі матеріали єдиних реєстрів зареєстрованих досудових і судових розслідувань, то виявляється зовсім інша картина. Так, насправді факт земельного рейдерства присутній. Землю вкрали дуже нахабно, підробивши цілу стопку документів, але головна дійова особа цієї бридкої історії — не депутати і прокурори, а сама Новікова. Знаєте, хто її адвокат? Так — Руслан Найда. Крім того, він улюблений і корисний зять Новікової.

Чому Найда саме зараз раптом поліз у ЗМІ зі своїми страшними історіями про рейдерство? Щоби замилити сліди і відвернути увагу, адже його вельмишановну тещу і клієнтку правоохоронці мали намір заарештувати, оскільки Світлана Олександрівна наполегливо ховається від слідства і правоохоронців. Але наш найгуманніший у світі суд вирішив обійтися домашнім арештом.

У відкритих матеріалах судового реєстру ми можемо дізнатися про те, що у 2005-му році «у Новікової Світлани Олександрівни виник злочинний умисел, спрямований на заволодіння чужим майном шляхом обману в особливо великих розмірах. А саме — земельною ділянкою за кадастровим номером 1223281000: 02: 028: 1001, площею 6,7685 га та земельної ділянкою за кадастровим номером 1223281000: 01: 072: 1006 площею 10,637 га, розташованих на території Василівської сільської ради Новомосковського району Дніпропетровської області».

На шляху до жаданої землі була серйозна перепона. Згідно з розпорядженням Новомосковської РДА в період із 2003-го до 2018-го року земельні ділянки у власність взагалі не передавалися. В оренду — будь ласка, у власність — ні. Тому Новікова, як стверджують правоохоронці, «отримала завідомо підроблені документи — розпорядження Новомосковської РДА № 1772 від 21-го грудня 2005-го року й додаток до зазначеного розпорядження, а саме: список громадян, яким передається земельна ділянка (пай) у власність для ведення товарного сільськогосподарського виробництва». Отримала Новікова підроблені документи або виготовила їх сама — з’ясовує слідство.

А попалася на гарячому теща Найди 13-го лютого 2018-го року, коли спробувала оформити держреєстрацію на вкрадені земельні ділянки в нотаріуса Мар’янівської сільради. Держреєстратор Гергель зареєстрував незаконне право власності на земельну ділянку, у такий спосіб «… Новікова С.А. заволоділа чужим майном, а саме вказаною земельною ділянкою шляхом обману». Слідство триває. Попереду суд. Статті звинувачення щодо Новікової дуже серйозні: ч.4 ст.190 (шахрайство в особливо великих розмірах) та ст.358 (підробка документів).

Не будемо передбачати рішення суду щодо Світлани Новікової, а ось щодо її зятя Руслана Найди, то оцінку його дій можна дати прямо сьогодні. Прикриваючись поняттями «активіст» і «громадський діяч», зображуючи із себе безкорисливого борця «за правду» і «проти рейдерів», насправді Найда захищає свої корисливі інтереси й маскує псевдо-громадською діяльністю брудну таємницю сімейного злочину.

Віталій ШИЛОВ

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *