Лев свині не товариш, зате «качка» — подруга

Автори новинних фальшивок із Новомосковського району проявляють звірячу винахідливість і поводять себе з легковірними читачами по-свинськиІсторія про те, із заміського туристично-мисливського комплексу «Макоротники» (Новомосковський р-н) утік лев і розірвав на свинофермі сусіднього села Підпільне десяток свиней, виявилася брехнею.

«Вчора по нашому селу Підпільне гуляв лев, великий, дорослий. На щастя, передусім він забрів на ферму, де почав рвати свиней. Перелякані працівники викликали господаря і він, відстрілявши 20 разів, нарешті, влучив, приспав і відвіз звіра додому. Лев, який мешкає в заміському туристичеко-охотничем комплексі «Макоротники» збігає не вперше»,- пише в мережі Facebook місцева жителька Цвєтана Гончарова.

«Я сама усвідомила жах того, що відбувається тільки сьогодні під час прогулянки з донькою на лузі. Лев, до речі, був не голодний, він просто рвав свиней на шматки, їх там сотні, встиг десяток вбити»,- додала Цвєтана Гончарова».

Подібні повідомлення-страшилки вже тиждень гуляють не тільки інтернетом. Їх озвучило багато центральних, практично всі міські та обласні телеканали, радіостанції, передрукували газети (див. «ТРК» № 171 за 12.07.2018). У день верстки минулого номера, ми сумлінно, але безуспішно намагалися додзвонитися до господарів або адміністрації «Макоротників»…

Як нам пізніше зізнався адміністратор комплексу Юрій Шерстюк, на те були вагомі причини, адже буквально наступного дня після появи цієї «качки» Гончарової у Фейсбуці «Макоротники» стали атакувати телевізійники для зйомок лева-втiкача та отримання додаткової інформації з цього приводу. До речі, учора в супроводі телевізійників приїжджали представники міжнародної організації захисту тварин. Довго й уважно оглядали вольєр із левами — порушень в утриманні хижаків не знайшли, а вольєр назвали надійним.
— Уявляєте, скільки часу потрібно витратити, щоби довести кожній знімальній групі, — а таких сюди навідалося не менш десяти-дванадцяти, — що це чистої води «качка». Та ще показати, що зі сталевого вольєру, у якому перебувають два наших леви, втекти неможливо. Крім вольєрів огороджена й сама територія комплексу, по периметру всюди стоїть сигналізація з датчиками руху. У той день порушень не зафіксовано, — запевняє адміністратор. — Я розмовляв із Гончаровою, автором цієї брехні, вона каже, що спокусилася на розповідь її знайомого, який, нібито, бачив лева, що гуляв біля сільмагу… Щоправда, за логікою, про це б дізналася продавець, але й та — ні слухом, ні духом.

Тепер із приводу розідраних на фермі десяти свиней. На свинофермі, яку вже давним-давно закрили, ніяких свиней, звичайно, не було! Запитайте в сторожа Миколи, який у той день нікуди з об’єкта не відлучався.
Й останнє, за досить довгий час перебування, як у «Макоротниках», так і в зоопарку бази відпочинку «Три ведмеді», що в Хащевому, жодного випадку втечі хижаків не траплялося.
Чи будемо подавати на автора Цвєтану Гончарову в суд за поширення завідомо неправдивої інформації, що призвела до певних втрат у роботі й репутації заміського туристично-мисливської комплексу «Макоротники»? — не знаю, це прерогатива господаря, який зараз за кордоном.

Євген ЄВТУШЕНКО

Своїми очима

Виявляється, наші читачі знайомі з левами з «Макоротників». Два роки тому газета «Твiй рiдний край» побувала в цьому комплексі і 18.08.2016 р. опублікувала про це матеріал. Ось витяг про цих симпатичних кішок, одна з яких, нібито, «поставила на вуха ціле село»…

«… Величезна клітка з кішками стоїть майже у в’їзних воріт. Начебто, для охорони або відлякування непроханих гостей. «Так воно і є, — підтверджує Максим, син власника комплексу, і розповів таку історію. — Кілька років тому вздовж обох боків дороги посадили молоді фруктові дерева. Незабаром на «фруктовий фуршет» занадилися ходити козулі, дикі кабани, зайці. Сад почав помітно рідшати й чахнути. Хтось зі знайомих жартома порадив привезти із зоопарку бази відпочинку «Три ведмеді» для охорони лева. Ми ж це сприйняли всерйоз і за кілька днів вольєр був готовий прийняти хижаків… Відтоді парнокопитні забули сюди дорогу.

Крім одного зайця, який протягом двох тижнів дражнив тоді ще молодих левенят. Всядеться на дорозі або в невисокій траві, щоби його видно було, дивиться на них і знущально вухами водить, вусами ворушить, та хвостом крутить. А леви з розуму від люті й безпорадності сходять — біснуються, метушаться у клітці так, що, думали, ось-ось перевернуть її. І так кілька днів, поки комусь із відпочивальників не набрид розкотистий рев лев’ячого тріо, і він не виконав свій мисливський борг… із тушкованої в сметані заячини…

На відміну від левів у Хащевому, які приносять потомство щорічно, ці плодючістю не відрізняються — в оточенні двох 5-річних красенів їхня ровесниця ще жодного разу не пізнала материнства. Хоча, живуть дружно, у кожного своє завойоване місце — у найбільшого самця VIP на другому ярусі. Їдять помірно, стандартний добовий раціон — 10 кг свинини з магдалинівської ферми. У свята балують чимось жахливим.

Наприклад, на День Конституції дали на розтерзання хирляву козу, від якої рівно за 30 секунд навіть ріжок не залишилося…».

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *