• санта барбара

Кіно з секретом

Вся внутрішня політика нашої країни чітко ділиться на публічну та підкилимну. В публічній площині, як у бразильському серіалі, нам щотижня викладають свіжу серію чогось гучного та скандального. Ну, щоб народ не занудьгував і йому було про що поговорити.

Ось тільки за останній тиждень тут тобі три серії Насірова, дві серії про російську учасницю Євробачення в Києві, окремий серіал про блокаду – поставили блок-пост, зняли блок-пост, дали по морді нардепу Парасюку, Парасюк відповів. Кульмінацією цих сюжетів стала смішна спроба влаштувати новий майдан, але бюджету серіалу на таку масовку не вистачило – кілька сотень «ура-патріотів» майдан зобразити не змогли. А відповідь президента була просто геніальною – якщо в держави немає сил зупинити блокаду, то ми її очолимо та зробимо офіційною.

До речі кажучи, ніхто з наших патріотичних лідерів навіть не подумав про те, що в результаті всіх цих дій непідконтрольні території Донбасу міцно перейшли на споживання російських товарів і продуктів. Там сьогодні продукти з РФ на 20-100% дешевше за українські. Так на практиці виховується патріотизм і любов до України.

Але гаразд. Це ми зараз обговорюємо вміст телеекрану. А що там за цим екраном? Що в нашому політичному задзеркаллі? А там, схоже, наближається ж…, ну тобто – жорсткий сценарій.

Про меморандум Кабміну України з МВФ чули? Вони нам мільярд – ми їм боргову розписку та на мільярд обіцянок. А хоч хтось із громадян України бачив проект цього документа? Він десь офіційно опублікований? Ні. А чому? Адже навіть п’ятикласник може збагнути, що обіцянку дає уряд, а виконувати її кожному з нас. Як же так виходить, що «без мене мене женили»?

У тих варіантах тексту меморандуму, які неофіційно опублікували в Тимошенко і Садового, я б вичленував одну принципову штуковину – негайне відкриття ринку землі. Від нас вимагають прийняття за два місяці відповідних законів, ну а далі… «налетай торопись – покупай живопись». За якими правилами? За які такі накопичення? Під яким контролем? Ніхто нічого не знає.

Якщо це здійсниться такими темпами, зуб даю, що 90% наших фермерів виявиться без землі – в них не вистачить оборотних коштів. 50% наших пенсіонерів опиниться без землі, в них не вистачить юридичної підготовленості, щоб не стати ошуканими шахраями. А ринок землі в Україні перетвориться на класичну спекулятивну схему імені товариша Сороса. На першому етапі землю за копійки скуплять фінансові посередники, а на другому етапі вони не поспішаючи та за реальними ринковими цінами зароблятимуть свої мільярди.

Ваш Мартин КАПУСТА

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *