Кінологічний лікбез: собача робота

У зв’язку з почастішанням випадків нападу собак на контролерів і монтерів, що перевіряють або ремонтують у приватних домоволодіннях електрообладнання, Новомосковські кінологи поділилися досвідом з енергетиками, як захиститися від нападу чотирилапих друзів людини.

Безпрецедентний захід із ліквідації кінологічної безграмотності ініціював Сергій Чистяков, начальник Новомосковської районної електромережі (РЕМ). «Після ознайомлення з різними НС, жертвами яких стали енергетики, шо надають послуги населенню, і виникло бажання попередити напади собак», — зізнався організатор собачого лікбезу.

— Адже саме контролери та електромонтери мають найбільші ризики стати жертвами нападу чотирилапих охоронців своїх абонентів або зграй бродячих собак — як у сільській місцевості, так і в межах міста. До речі, за минулий рік в області зафіксовано чотири випадки нападу собак на енергетиків, які виконували свої службові обов’язки. Один із яких, у Кривому Розі, — з тяжкими наслідками. На щастя, працівників Новомосковської районної мережі ця гірка доля оминула, — констатує начальник Новомосковської РЕМ.

— Щоб у подібних зведеннях Новомосковські районні електромережі й  у подальшому не фігурували, ми придбали ефективний (як у рекламі стверджує іноземний виробник) пристрій для відлякування собак, що працює на основі ультразвукового, світлового та шумового впливу. Вирішили перевірити його дію на вельми злому ланцюговому псові нашого співробітника. Смішно сказати, злякалася тільки маленька тамтешня домашня собачка, ланцюговий же пес і оком не моргнув на розрекламований собачий пугач із потрійним ефектом — тільки ще дужче розлютився, — розводить руками Сергій Чистяков. — Аж тут вчасно підказали, що в Новомосковську є професіонали зі службовими собаками, ось ми й запросили їх до себе.

Спочатку відомий у місті кінолог Юрій Притков розповів про звички собак, про особливості їх агресивності, про поведінку людини під час спроби їх нападу… До зали, де проходив теоретичний курс «ліквідації собачої безграмотності» прийшов практично весь штат співробітників РЕМ — близько сотні людей. Усі слухали, як то кажуть, з відкритими ротами, після чого досвідчений кінолог відповів на численні запитання насторожених енергетиків.

На практичних заняттях, які проводив знову ж таки Юрій Притков зі своїми учнями — старшим інспектором кінологічного центру обласного управління поліції лейтенантом Оленою Притковою-Козак і кінологом 108-ї бригади 98-го батальйону територіальної оборони Максимом Козаком, а також — вівчаркою Венді та бійцівським стаффордширський тер’єром — наочно продемонстрували прийоми спілкування і відходу від нападу собак. До речі, про подвиги молодої поліцейської, її колег та їхніх вихованців неодноразово писала наша газета.Роль «манекенів», серед яких була й жінка, добровільно зголосилися зіграти співробітники РЕС. Потрібно неодмінно підкреслити, що це захоплююче дійство проходило без єдиної репетиції — суцільний експромт. Звісно, під контролем кінологів і з використанням професійних засобів захисту від собачих зубів.

Співробітники та керівництво Новомосковської районної мережі залишилися несказанно задоволені кінологічним лікбезом і через газету просили висловити новомосковським кінологам вдячність за відгук і безкоштовне проведення собачого майстер-класу!

Іван ПАВЛОВ

Собака буває кусючою не тільки від життя собачого

Елементарні правила поведінки під час зустрічі зі зграєю бродячих або агресивно налаштованих хазяйських собак від Юрія Приткова, кінолога з 20-річним стажем.

З незнайомими собаками не слід поводитися зухвало або занадто боягузливо — собака на це реагує однаково агресивно.

При вираженій агресії в жодному разі не тікати, не дивитися собаці в очі. Краще зупинитися і, не виявляючи свого переляку, обережно дати йому понюхати тильну сторону долоні, пригостити чимось їстівним і повільно, не повертаючись до нього спиною, піти з конфліктної зони собачої відповідальності.

Переадресуйте агресію собаки із себе на будь-який підручний предмет — суньте йому в пащу палицю, гілку, киньте будь-яку їжу, зніміть і спробуйте відволікти собаку своєю курткою, шапкою, шарфом, на які він тимчасово переведе свою увагу. За ці секунди можна сховатися в машину, залізти на дерево або будь-яке інше безпечне місце, рясно полити йому в морду з газового балончика…

Не заходьте самовільно в чужий двір, на вхідній хвіртці якого висить табличка «У дворі злий собака!». У разі нападу собаки, господар відповідальності не несе.

При вході в чужий двір приватного домоволодіння в жодному разі не піддавайтеся на слова господаря, ніби він міцно тримає свого пса на повідку. Більш-менш велика собака має дуже сильний ривок, здатний не тільки вирвати поводок із рук, але навіть порвати ланцюг. Вимагайте, щоби господар замкнув свого пса в будці або вольєрі. І пам’ятайте, що в будь-якого собаки, посадженого на ланцюг, порушена психіка — з усіма наслідками, що випливають!..

Коли у відлюдному місці вас оточує зграя здичавілих або бродячих собак, які сприймають людину тільки в якості їжі, намагайтеся притиснутися до стіни або дерева, а краще залізти на нього й неодмінно викликати по телефону підмогу. Не допускайте свого падіння на землю, тоді шансів на порятунок практично не буде.

При частому ходінні місцевістю, де мешкають зграї бездомних або здичавілих собак, намагайтеся хоч зрідка їх підгодовувати, давати понюхати тильну сторону долоні, щоби вони запам’ятали запах, тоді вони захистять вас від зазіхань своїх «обезбашених» родичів.

І знову — собаку не потрібно боятися, але її потрібно поважати!

Нюанс

У розмові з нами Юрій Притков чітко розмежовував поняття «бездомного» і «бродячого» собаки. Наскільки нам вдалося зрозуміти — під першим розуміється пес, кинутий господарями, під другим — собака, який народився в зграї і, як наслідок, уже в достатній мірі здичавів. Правила поведінки з тими й іншими розрізняються, але за подробицями направимо читача до зоопсихології.

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *