«Купальська ніч – чарівниця»

6 липня на березі Варварівського ставка відбулося театралізоване свято «Купальська ніч – чарівниця». Ведучі заходу, Мавка та Парубок, розповіли присутнім, що з глибини віків прийшло до нас Купало – свято літнього сонцестояння, свято тепла, буйної зелені, краси та молодості.

За язичницьким повір’ям, це ніч шлюбу бога літнього сонця Купала з богинею води Мареною. Тож дівчата нарядили Марену, прикрасили вінками, стрічками, квітами, та вкопали на місці, де мало проходити все дійство. Хлопці зібрали старі речі та зробили справжнього Купала, якого розмістили біля купальського багаття.

Розповідь ведучих заходу про історію виникнення цього дня перепліталася з майстерно виконаними купальськими піснями. Запалюючими та вражаючими були танці учнів Варварівської школи та дитячий флешмоб. Протягом всього свята настрою глядачам додавав народний вокальний колектив «Смерека».

Справжні дива творчої фантазії проявили діти, виготовляючи на конкурс віночки з 12 трав, які є символом овіяного легендами свята Івана Купала. Тож за традицією, ці віночки пустили на воду.

Гостями свята були Водяний зі свитою русалок, Кікімора та пані Гадюківна, які розповіли неймовірні історії та легенди, пов`язані зі святом Івана Купала, провели веселі ігри, конкурси та лотерею. Діти з великим задоволенням взяли участь у майстер-класі з аква-гриму, який продемонструвала Анастасія Заброда.

Гості свята змогли стати не лише глядачами, а й учасниками обрядового дійства.

Адміністрація Варварівської бібліотеки-філії №1

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *