Котовка під всевидячим оком відеокамер готується до зеленого туризму

Бути в Магдалинівському районі та не заїхати до Котовки – непростиме упущення для журналістів… А бути в Котовці й не зустрітися з ініціативною, чарівною та харизматичною головою тамтешньої сільради Оленою Пустовою – двічі непростимо…

– Олено Анатоліївно, давно не бачилися. Що новенького в Котовці?
– З осені минулого року на вулицях Котовки встановлено 13 відеокамер для цілодобового відеоспостереження в найбільш уразливих, людних і злачних місцях села.
Картинка подій з кожної телекамери цілодобово записується на жорсткий диск комп’ютера. В режимі реального часу на екран дисплея водночас проектуються 13 картинок про те, що відбувається перед кожним об’єктивом телекамери. Ведеться не лише відео-, але й аудіозапис, тобто, зі звуком.
Якість запису, особливо в нічний і вечірній час, звичайно, залишає бажати кращого, але особистість людини, яка вчинила правопорушення, встановити можна.
Відеокамери, звичайно, не останнього покоління, але фахівці стверджують, що надійні. Головне – бездротові, підключені до Інтернету, що значно здешевило установку. Вартість відеообладнання та його установка – 130 тис. грн, обійшлася в рівних частках районному та сільському бюджетам.

– Мабуть, якийсь прецедент послужив приводом до такої сучасної міри впливу на людську свідомість?

– Тією краплею, що переповнила чашу терпіння, послугував випадок, коли торік після того, як увечері на клумбі посадили чудові троянди та інші квіти, на ранок дві третини їх зрізали, викопали, просто обірвали.
Хвилює і проблема нашого бару, куди частенько навідуються молодь і підлітки, в яких немає навіть спортзалу, щоб замість пива або міцніших напоїв пограти, наприклад, у футбол або провести час у тренажерному залі. Хоча, таких вечорами ганяють наші дружинники, які чергують по вихідних і святах.
Взагалі ж, система відеоконтролю забезпечить профілактику громадського порядку, дисциплінує і, хотілося б, щоб відвела людей від гріха подалі…

– Ви раніше мріяли про розвиток у Котовці та околицях, так званого, зеленого туризму…

– Мрія не зникла і, більш того, обростає конкретикою. З’явилися міркування відродити занедбанi або організувати нові зони відпочинку. Одна з них, наприклад, знаходиться в оточенні трьох природних озер, у районі покинутого відділення Магдалинівської райлікарні, яке після реконструкції можна використовувати в якості мотелю, будинку відпочинку або реабілітаційного центру для воїнів АТО.
Хочемо почистити, оживити ці колись мальовничі водойми та привести до ладу територію навколо, залучивши фахівців і місцеве населення. У зв’язку з цим серйозно замислюємося взяти участь у грантових проектах, які передбачають серйозні фінансові вливання на відродження та облаштування подібних ландшафтів. А це – поповнення місцевого бюджету та, що не менш важливо, відпочинок людей у природному, дуже мальовничому середовищі.

Нам стало відомо, що до «Електронної книги Скарги України» поскаржилася жителька села, яка обурена, що в Котовській школі тепло тільки в початкових класах, в інших же – від +4 до +7…

– Так, у нашій школі поки не все в порядку – але стосується це тільки наслідків ремонту. На стінах тріщини, падає штукатурка, маса інших проблем. Але туалет всередині школи працює. І з температурним режимом – явний перебір. У віддалених від кочегарки класах температура, природно, трохи нижча, особливо в мороз, але до +4, +7 ніколи не опускалася. З приводу скарги, підписаної неіснуючою Оксаною, приїжджала комісія з райдержадміністрації – класів із вказаною анонімом температурою не виявили.

Щоб не завершувати нашу розмову на неприємній ноті, хочеться зазначити, що, незважаючи на незакінчений внутрішній ремонт, щосили працює Будинок культури, де з’явився молодий керівник духового оркестру, дітки підготували чудову танцювально-музичну програму. Парафіяни продовжують будувати церкву. Словом, є всі приводи для оптимізму!

Євген ЄВТУШЕНКО

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *