Кому вигідні брехня та провокації?

Акція з перекриття харківської траси в с. Вільному викликає саме такі питання.

Минулого тижня Центрвиборчком призначив у квітні вибори в чотирьох ОТГ Дніпропетровщини. Відомо, що на розгляд ЦВК було подано набагато більше заявок про проведення виборів від усіх регіонів України, проте частина з них була відкладена на більш пізні місяці поточного року. Чому?

Ніхто цього точно не знає, оскільки ЦВК жодних публічних пояснень своїм рішенням не дає. По всій Україні новостворювані ОТГ сприйняли лютневе рішення ЦВК спокійно, чекаючи своєї черги на призначення виборів, і лише одна єдина на всю країну громада раптом влаштувала протестну акцію. В ній брали участь деякі жителі військових містечок Черкаське і Гвардійське. Чому? В чому логіка?

Відповідь на це питання дало спілкування з учасниками протесту та аналіз соцмереж. З’ясувалося, що людей свідомо обманули та накрутили. Організатором цього обману став невдалий голова Новомосковської РДА Олег Паршин, котрого на цю посаду не пропустили після співбесіди й вивчення особової справи в Адміністрації Президента. Паршин гадає, що винен у цьому нардеп Вадим Нестеренко, який раніше відмовився заступатися за претендента перед АП. А на посаду то хочеться… Ось Паршин і склав свою версію щодо виборів в ОТГ, мовляв, Центрвиборчкомом України керує… особисто Нестеренко, і саме він «особисто взяв участь у засіданні ЦВК» і «особисто ухвалив рішення» про перенесення виборів. Для людей, які розуміють, – ця версія повний абсурд, Нестеренко ніколи в житті не бував на засіданнях ЦВК, а тиснути на Центрвиборчком рядові депутати не можуть, немає в них такої влади і можливостей. Але для людей далеких від політичних реалій, для людей, хворих власними амбіціями, зайшла й така відверта брехня. В результаті вийшла акція протесту, яка й сенсу ніякого не має, і результатів ніяких дати не може. Дрібні політикани маніпулюють простими людьми, обманюють їх, малюють для них якийсь «образ ворога», а потім нацьковують і підштовхують до «простого рішення» – потрібно йти кудись і якось протестувати.

А тепер увімкніть логіку, і давайте подумаємо, чи мають фантазії Паршина хоч якесь реальне обґрунтування. Ми знаємо ставлення Вадима Нестеренка до ОТГ. Він більше року тому публічно на зустрічах з людьми казав про те, що «ейфорія від самостійності» без чітких фінансових розрахунків цієї самостійності – дуже небезпечна для майбутнього сільських населених пунктів. Тим більше серйозні розрахунки потрібні для військових містечок, які несуть на собі тяжкий бюрократичний тягар подвійного підпорядкування – органам місцевого самоврядування та Міноборони. Згадайте, що саме Нестеренко організовував зустрічі голів рад Гвардійського та Черкаського з керівництвом МО, щоб врешті-решт вирішувалися проблеми комунальної власності військових містечок. Саме Нестеренко, коли рішення про створення ОТГ було прийняте, поспішав привести у військові містечка гроші з бюджетів різного рівня, щоб завершити роботи з реконструкції школи, дитячого садка, пункту медичної допомоги. Народний депутат не заважав, а допомагав майбутній об’єднаній громаді вийти в самостійне плавання з серйозним запасом виконаних робіт з модернізації інфраструктури селищ. Порядні люди мали б подякувати своєму народному депутату за допомогу, а не розносити про нього дурні плітки. В принципі, порядні люди саме так і зробили. «Я військовим містечкам допомагав і допомагатиму, в них специфічні та дуже складні проблеми. Я багато сил і часу витратив на те, щоб звести безпосередньо голів селищних рад із керівництвом Міноборони, але вирішення проблем поки зависло, і це вже залежить не від нас, а від керівництва відомства. Авжеж, є такі громадяни, яким чим гірше – тим краще, хто у власних кар’єрних інтересах вигадує про мене небилиці, але це не змінює мого ставлення до жителів військових містечок, повторюся – я їм допомагав і допомагатиму в межах моїх сил і можливостей», – каже народний депутат Вадим Нестеренко.

А що стосується звинувачень у зриві квітневих виборів, то знову ж таки – увімкніть логіку. Коли рік тому приймалося рішення про створення Піщанської ОТГ, на адресу нардепа теж лилася брехня, видавалися брудні листівки, за якими стояв у тому числі той же Паршин. Логічно було б, якби Нестеренко у відповідь заважав би виборам саме в Піщанці, але там вибори призначені на квітень – жодних проблем. У Перещепинській ОТГ вибори теж призначені, і теж ніяких проблем. На чому ж тоді базуються звинувачення на адресу нардепа? На брехні та провокації тих, хто хоче посад біля бюджетної годівниці, але не може до них проштовхнутися навіть ліктями.

Але більшість людей – мудрі та пам’ятають добро, ними нелегко маніпулювати навіть за допомогою брехні. І час все розставить по своїх місцях.

Віталій ШИЛОВ

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *