• нові технології

Компактні ферми майбутнього

Не так давно для мешканців мегаполісів, які втомилися від загазованого повітря та поганої екології, жити у ближньому передмісті було найбільшим шиком и мрією. Але зараз, щоб досягнути дійсно чистого повітря, землі та можливості вирощувати і вживати дійсно екологічно чисті продукти, від міста варто від’їхати ну дуже далеченько. І це в той час, коли пропагування здорового способу життя та занепокоєння якістю харчування в суспільстві досягли свого піку! Які ж актуальні технології пропонує та стрімко розвиває сучасна наука в цій ситуації дефіциту земель та засилля харчових корпорацій?

Новий напрямок господарства – по вертикалі

Останній тренд – так зване вертикальне сільське господарство. Врожай вирощують у темних коморах під ультрафіолетовим світлом – це дозволяє економити воду та швидше пожинати плоди. Рослини ростуть у пласких піддонах, розташованих шар за шаром під кольоровими лампочками на площі розміром з невелику квартиру.

Є кілька основних моделей закритого сільського господарства, з яких може вибирати вертикальний фермер: гідропоніка – рослини вирощуються в багатому поживними речовинами басейні з водою – і аеропоніка – коріння рослин періодично збризкують туманом, що містить воду й речовини. В останньому випадку використовується менше води, але виникає більше технічних проблем. Є ще аквапоніка, яка трохи відрізняється, тому що включає ще й розведення риби (яка допомагає культивувати бактерії, які потім використовуються для живлення рослин).

Звичайно, можна виробляти таку ж кількість овочів і «на волі», але на це піде більше землі та ресурсів. Вертикальне сільське господарство дає більше врожаю на квадратний метр, ніж традиційне сільське господарство або теплиці.

Гідропоніка

Сьогодні гідропоніка – це популярне хобі, багато садівників захоплено вирощують рідкісні екзотичні рослини, красиві квіти, овочі та смачну зелень. Завдяки контролю рівня pH і електропровідності, балансу поживних речовин у розчині, рослина миттєво отримує всі компоненти, які їй потрібні.

Перевага гідропоніки в тому, що рослини не вимагають обробки різними пестицидами і гербіцидами, оскільки борються з хворобами та шкідливими грибками самі, маючи відмінний імунітет і показуючи дивовижні результати, неможливі при класичному вирощуванні з землею. А дослідження НАСА показали, що використовуючи методи гідропоніки, можна вирощувати рослини в космічному просторі. Таким чином, гідропоніка дасть можливість тривалих космічний подорожей.

Майбутнє стає ближче

Гідропонічні системи поступово, проте наближаються до масового розповсюдження. Зокрема, відома шведська корпорація IKEA (мережа з продажу меблів і товарів для дому, відома своїм пильним ставленням до питань екологічності) запустила вже дві розумні установки, які підходять для застосування у міській квартирі. Одна – більш компактна, та інша, яку тільки-но презентують, – це справжня розумна «міська ферма», що дозволяє вирощувати вдома натуральні продукти: полуницю, листові салати, томати тощо. Пристрій дозволяє отримувати до 5-10 врожаїв на рік продуктів із власного домашнього «городу», гарантуючи його екологічну чистоту.

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *