• Виконуючий обов’язки голови райдержадміністрації Юрій Коробов

Коли очільнику не личить «префiкс» В.О.

Виконуючий обов’язки голови райдержадміністрації Юрій Коробов має намір взяти участь у конкурсі на очільника Магдалинівщини

…чим виявив цілком здорову реакцію на тривалий конфлікт із колишнім головою райдержадміністрації щодо основних віх розвитку району, а також свого незаконного звільнення. Пропонуємо увазі наших читачів інтерв’ю з виконуючим обов’язки та ймовірним претендентом на поки вакантну посаду глави Магдалинівської райдержадміністрації Юрієм Коробовим.

– Юрію Анатолійовичу, після відходу або звільнення Юрія Мостового Ви вже майже три місяці виконуєте обов’язки голови РДА. Щодо цієї рокіровки ходять різні чутки. Хотілося б дізнатися версію, що називається, з перших вуст.

– У мене з колишнім керівником адміністрації були кардинально протилежні погляди на багато проблем соціально-економічного розвитку, на ситуацію в районі. Це стосувалося і реформування, і процесу об’єднання громад, і багатьох інших питань. Напевно через те, що вважаю себе людиною європейських поглядів, яка підтримує реформи керівництва країни та області. У мого ж попередника були свої, більш амбітні бачення напрямків розвитку і реформ. На цьому грунті в нас постійно виникали непорозуміння, суперечки. Що, мабуть, сприяло прийняттю ним незаконного та абсолютно безпідставного рішення про моє звільнення, коли я перебував на лікарняному. Це сталося 3-го лютого. Для відновлення справедливості я звернувся до суду. І поки тривали судові розгляди, указом Президента голову Магдалинівської райдержадміністрації звільняють із займаної посади. З яким формулюванням? Наскільки мені відомо – за власним бажанням.

– І що, суд задовольнив Ваш позов?

– В цьому не було сумнівів – адже маємо явне порушення трудового законодавства. Безапеляційне рішення адміністративного суду про поновлення мене на посаді першого заступника голови РДА не змусило себе довго чекати. За ним було призначення виконуючим обов’язки голови райдержадміністрації.

Чим займалися, за що відповідали, будучи першим заступником?

– На цій посаді перебував з кінця квітня минулого року. Займався соціально-економічним напрямом, благоустроєм, відповідав за дороги, наводив лад у самій Магдалинівці, зокрема, протидіяв несанкціонованій торгівлі. Коли став в. о. очільника району, вже ніхто не чинив перешкод і можливостей навести порядок стало більше.

Що можете зарахувати до своїх заслуг за період виконуючого обов’язки?

– В березні, тільки-но приступив до виконання обов’язків очільника РДА, сприяв створенню районної громадської організації учасників АТО. Зібрав усіх хлопців, розповів про бажання райадміністрації співпрацювати, пояснив права та механізм отримання належних за законом земельних ділянок, надав необхідну оргтехніку, словом, налагодив із ними відсутній увесь цей час контакт. Відтепер перепони в цьому питанні немає, отримують землю всі, хто звертаються. В райлікарні ще минулого року я ініціював створення реабілітаційного центру для АТОшників, для чого капітально відремонтували п’ять палат. Не забуваємо і про сім’ї загиблих там хлопців. Таких у районі п’ятеро, за кожною сім’єю закріплений наш співробітник.

Нарешті почали капітальний ремонт вулиці Центральна в Магдалинівці. В минулому році селищна рада розробила проект, а область, завдяки сприянню народного депутата України Вадима Нестеренка, виділила 16 млн гривень. Майже по всій довжині вулиці вже зняте старе асфальтне покриття і ось-ось почнуть покривати новим.

На порядку денному дуже важлива справа – початок капітального ремонту Магдалинівського Будинку культури. В кінці минулого року райрада виділила гроші на проект і, знову ж, завдяки ініціативі Вадима Нестеренка, капремонт фінансуватиметься на пайовій основі – 7 мільйонів виділяє область і 2 – район.

У Казначеївці стартував капітальний ремонт дитячого садка, приміщення якого довгий час перебувало в аварійному стані. Як обіцяють будівельники, до 1-го вересня буде зроблено значний обсяг робіт: від заміни перекриття даху, підлоги та системи опалення до благоустрою прилеглої території.

Буквально вчора скликав нараду за непростою ситуацією з Магдалинівською школою-інтернатом. З області надійшов лист, у якому нас повідомили, що з наступного року інтернат, що фінансується облрадою з бюджетом 11 млн гривень, переходить на баланс селищної ради, яка такий бюджет явно не потягне. В навчальному закладі живуть і вчаться 152 дитини, педадогічно-технічний склад – 80 осіб.

Пояснюють це двома факторами: існуючі в районі два інтернати (ще один у Котовці) – це забагато, і ще, що в подібних навчальних закладах повинно бути не менше 70% приїжджих дітей. У нас же навпаки – 70% місцевих, а 30% із інших районів. Авжеж, люди обурені таким безапеляційним рішенням і сповнені рішучості боротися. Для прийнятного для всіх сторін вирішення конфлікту з обов’язковою умовою збереження школи-інтернату і виходу з ними на область, я ініціював створення робочої групи з батьків, педагогів керівництва РДА та райради.

І в контексті навчально-освітньої реформи – з нового навчального року в Магдалинівці буде перша в районі опорна школа.

Треба думати, якби Юрій Коробов злякався труднощів, то і не «буцався» б із Юрієм Мостовим. І, все-таки, наскільки велике бажання, щоб ваша посада іменувалася без префікса «в. о.»?

– По-перше, відповідно до нового закону про державну службу адміністрація президента повинна оголосити відкритий конкурс на посаду голови Магдалинівської райдержадміністрації. Відповідно, заявки відібраних кандидатів подає облдержадміністрація. По-друге, такий конкурс, наскільки мені відомо, ще не оголошувався. Оголосять – швидше за все, подам заявку.

– Юрію Анатолійовичу, виконану за рік роботу в райадміністрації ви вже озвучили, що ще хотілося б?

– Хочеться, щоб у районі завжди був порядок і спокій. Щоб не було таких стихійних лих, як той квітневий снігопад, коли знеструмленим виявилося 90% району. Але ми витримали і досить швидко відновили електропостачання. Хочеться, щоб район упорядковувалося, розвивався, щоб йшли інвестиції, щоб не пропадало порозуміння з областю. Щоб район був у лідерах за всіма показниками. Гадаю, після двох останніх застійних років район ожив і стрепенувся…

Чи правда, що за призовом на службу в армію Магдалинівський район займає чи не останнє місце в області?

– На жаль це так. З цього приводу мені довелося червоніти на останній нараді в облдержадміністрації, де цю прикру для району новину озвучив обласний воєнком. Це удвічі неприємно після того, що райдержадміністрація забезпечує наш райвійськкомат усім необхідним для проведення повноцінної призовної компанії. Включаючи бензин для машин, на яких їхні представники повинні виїжджати в села та проводити відповідну роботу з призовниками та головами сільради. Я дуже цим не задоволений і просто зобов’язаний втрутитися в ситуацію та зобов’язати воєнкома докласти максимум зусиль для її виправлення.

Можете сказати, що маєте команду однодумців у Магдалинівській райадміністрації?

– У Магдалинівській райадміністрації є люди, які готові працювати зі мною, є люди, які поділяють мої погляди, достатньо й найдосвідченіших фахівців, які пережили десяток голів райадміністрації. Гадаю, черговий очільник не буде для них смертельним ворогом. Констатую зі 100-відсотковою впевненістю – з кожним готовий встановити діалог і налагодити ділові або дружні стосунки.

Євген ЄВТУШЕНКО

З досьє «ТРК»

Юрій Коробов народився 1986 року на Магдалинівщині в селі Ковпаківка. Закінчив Дніпропетровський гірничий університет за спеціальністю інформаційні технології. Працював помічником директора автопідприємства в Дніпрі. Потім, за його власним висловом, «ставить роботу» автомийки даного АТП. Наступна трудова щабель – чиновник оргвідділу, потім ЖКГ Дніпропетровської облдержадміністрації. Вступає на денне відділення Дніпропетровського регіонального інститута державного управління Національної академії державного управління при Президентові України. Після закінчення очолив комунальне підприємство «Спорт Дніпро» при Дніпропетровському міськвиконкомі. Але тягнуло на батьківщину, де заснував благодійний фонд «Нова Магдалинівщина».

Завдяки роботі фонду встановлено шість дитячих майданчиків у селах району, неодноразово надавалася допомога школам, ремонтувалися дороги. З 29 квітня 2016 року Юрій Анатолійович Коробов – перший заступник голови Магдалинівської РДА, з березня 2017 і по теперішній час виконуючий обов’язки голови Магдалинівської РДА.

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *