«Кожне село в Личківській ОТГ має бути кращим»

Вважає Валентина Петрівна Нор, бухгалтер по роботі з пайовиками ТОВ «Агроволодар». І знає, як цього домогтися, тому що вже має досвід депутатської роботи в сільраді

Народилася на Магдалинівщині, в Личковому. Мріяла стати медиком, але життя розпорядилося по-своєму. Після школи вступила на відділення бухгалтерського обліку Новомосковського кооперативного технікуму. До 1994 року за фахом працювала в різних установах і сільгосппідприємствах району, поки наступник знаменитого голови колгоспу ім. Суворова Миколи Шкуліпи не покликав молоду спеціалістку до знаменитого господарства. Відтоді так і працює в ньому, щоправда, під різними вивісками.

– Найбільш тривалий час господарством і землею володів «Олімпекс-Агро». Як було при ньому?

– Так, 2000 року господарство перейшло під егіду «Олімпекс-Агро» і проіснувало під його крилом 16 років. Спочатку було все доволі добре – збирали непогані врожаї, вчасно платили зарплату і орендну плату за землю. Потім все це почало руйнуватися. Ми неодноразово намагалися висловити невдоволення, але керівництво перебувало в Києві, до них було не достукатися.

У 2016 році прийшло ТОВ «Агроволодар», його керівник Василь Віталійович Кузнєцов почав набирати землю, давши більший відсоток за оренду. В цей період у багатьох пайовиків закінчувалися терміни орендних договорів з «Олімпекс-Агро», і люди масово почали здавати свої земельні паї «Агроволодарю». Відтоді пайовиків, які стали під крило ТОВ «Агроволодар», не ображають – всі вчасно отримують як зарплату, так і орендну і натуроплату. Ніколи не відмовляють і в допомозі, як індивідуальній, так і по селу, наприклад, очищення доріг від снігу.

– Скільки пайовиків пішло від «Олімпекс-Агро» і приєдналося до «Агроволодара»?

– Тільки з Личкового – більше 200 осіб. В «Олімпікс» личківських залишилося дуже мало і ті, які хочуть віддати свої паї якимось іншим фермерам. Це, швидше за все, і дратує керівництво «Олімпекс», яке не хоче з цим миритися і робить усілякі підлі витівки. Наприклад, минулої осені мали намір незаконно зібрати врожай із засіяних «Автоволодарем» полів соняшнику. Невідомо, чим би все закінчилося, якби наші пайовиків не перегородили дорогу їхнім комбайнам, а потім би не приїхали для розгляду представники міжнародної організації ОБСЄ. Відтоді їхні амбіції начебто вщухли.

– Наприкінці квітня Личкове об’єднується в громаду, мають відбутися вибори голови ОТГ і депутатів…

– Ні, на голову я не претендую, а ось спробувати себе в депутатах ОТГ бажання є. Тим більше досвід є – обиралася депутатом сільради, три скликання була членом виконкому. Я відповідала за порядок на вулицях відведеної мені ділянки села. Яка моя програма? Вона не хитромудра – як і раніше, медичне обслуговування має бути на рівні, сміття повинно вивозитися, дерева і трава вздовж доріг – регулярно підстригатися, самі дороги – ремонтуватися, а за експлуатацію їх важковозними машинами, стягуватися плата, сніг і ожеледь – чиститися. Словом, кожне з восьми сіл у Личківській ОТГ – Бузiвка, Йосипівка, Ковпаківка, Приорільське, Голещівка, Зоряне та Козирщина, на чолі з Личковим – повинні бути кращими.
Як і всім суб’єктам ОТГ, хочеться змін на краще. Сподіваємося, що не область, а таки громада розпоряджатиметься прилеглою до сільради землею, на яку в нас великі плани. Крім того, що будемо охороняти їх від рейдерських захоплень, є задумка використовувати, наприклад, лісові масиви та красиві місця приорільської природоохоронної зони на берегах Орелі та навколо озер в якості зон відпочинку.

Євген ЄВТУШЕНКО

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *