Кадастр «дає відкоша»

Щоб відомості про земельну ділянку з’явилися в земельному кадастрі, потрібно пройти процедуру державної реєстрації земельної ділянки. Однак найчастіше внести дані не виходить навіть із кількох спроб, документи не приймаються й люди змушені знову і знову виконувати не зовсім зрозумілі вимоги кадастрових реєстраторів. В обґрунтуванні відмови пишуть «не відповідає Земельному кодексу України». Вичерпно, чи не так?

– Разом із колегами з Госгеокадастра, ми виявили, що в середньому за рік відбувається 135 тисяч відмов заявникам у такій процедурі. Тобто це стосується кожної сьомої ділянки. Але ж кожен такий випадок – це час і кошти держави, бізнесу й людей, – каже голова Офісу ефективного регулювання BRDO Олексій Гончарук.

І справа не в якійсь заплутаній схемі оформлення земельної ділянки. У даному випадку відмови відбуваються через необґрунтовано велику кількість зайвих і обтяжливих дій державних службовців та заявників. Щоби мінімізувати випадки таких відмов Кабмін розробив нові правила, однак вони набудуть чинності тільки з 19 березня наступного року. Згідно з новими правилами, реєстратор буде зобов’язаний вказати вичерпний перелік недоліків поданого пакета документів:

– перерахувати відсутні документи;

– послатися на конкретні норми законодавства, яким, на думку реєстратора, не відповідають подані документи;

– надати інформацію, яка дозволить встановити й усунути недоліки електронного документа.

Вiкторiя СИМОНОВА за матерiалами UBR

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *