Кабанів і фазанів побільшало. А де зайці? Будемо вирощувати!

Минуло більше року з дня звітно-виборної конференції Новомосковської районної організації мисливців і рибалок. Тож, як і годиться, на черговому засіданні президії за участю голови обласної організації УТМР В. Тибана та директора держлісгоспу С. Смільського було підбито деякі підсумки її діяльності.

Чи не найважливішим питанням, до якого докладаються увага та зусилля, є чисельність основних видів мисливської дичини в наших угіддях, аби й мисливці мали можливість полювати, і звірина залишалася в достатній для нормального розмноження кількості.
Більшості читачів добре відомо, що на Новомосковщині в нашому господарстві є 18-гектарний вольєр для вирощування кабанів і фазанів – гордість районної організації, збудований за допомогою обласної організації та спонсорів. Утримувати його дуже непросто, особливо зараз, коли тонна зерна коштує понад 4 тисячі гривень, а щоб виростити й випустити у природу 10 кабанів, необхідно до 30 тонн зерна. Тож ми звертаємося по допомогу та дуже вдячні керівникам сільгосппідприємств, фермерам за розуміння і підтримку. Саме завдяки вольєру за останній рік вирощено і випущено в дику природу 15 диких кабанів і 85 фазанів. До речі, в листопаді виповнилося 15 років з часу існування вольєра для диких кабанів. За цей час вирощено 256 голів для Дніпровського, Межівського, Апостолівського, Синельниківського, Петропавлівського та Новомосковського районів. У свою чергу, фазанарій за шістнадцять років зростив майже три тисячі голів птиці.

Наші первинні організації власними силами добросовісно працюють над виготовленням годівниць для звірів, заготівлею фуражу, кормових віників і біотехнічних засобів.

Останнім часом помітно меншою стала популяція зайця – така прикра ситуація спостерігається не лише в районі, а й в області та в Україні загалом. Причини цьому науковці називають одні, а мисливці – інші. Одна з них полягає в тому, що на полях внаслідок різкого падіння тваринництва масово випалюється солома, а це негативно позначається на популяції зайця-русака та птиці. На жаль, на дану проблему ніяк не реагують відповідні органи, які й зобов’язані активно діяти, серед них – екологічна інспекція, а також відповідні громадські організації, котрі у кращому разі оприлюднюють факти у пресі, та й то зі значним запізненням.
Тому нами прийнято рішення розпочати конкретну роботу для збільшення популяції зайця – збудувати власний розплідник для вирощування молодняка, аби згодом випускати його у дику природу. Впевнені, що наступного року об’єкт запрацює на повну силу та принесе очікувані результати.
Одне з найболючіших і непростих завдань нашої спільноти – боротьба з браконьєрством. Прикро, що настали часи, коли знахабнілі зловмисники не бояться нікого й нічого, виїжджаючи на злочинний промисел і вдень, і вночі. Тим більше, що сучасна техніка робить їх невловимими й безкарними. Власних сил проти такого зла замало. До того ж, розташування Новомосковщини поряд з обласним центром робить наші території особливо принадними для непроханих гостей.

За минулий рік щодо випадків браконьєрства складено декілька протоколів. За дії, несумісні зі статусом мисливця, три первинні організації виключили зі своїх лав трьох мисливців-браконьєрів, а президія районної організації ці рішення затвердила. Зараз горе-любителями природи займаються правоохоронні органи, адже незаконний промисел – серйозна стаття Кримінального кодексу України.
Цьогоріч нашою єгерською службою збудовано майданчик для розробки туш дикого звіра та за допомогою спонсорів, знову ж таки власними силами, – будинок мисливця. Новобудови зведено для комфортнішого проведення часу мисливцями і одностайно схвалено членами товариства.
Приємно, що наша діяльність позитивно оцінена обласною організацією УТМР – для районної організації УТМР було придбано і передано новенький автомобіль «Нива». Це насправді дієва допомога у посиленні ефективності повсякденної роботи.
Добре розуміємо, що нам є над чим трудитися. Тож на президії чітко окреслено плани і заходи, над якими серйозно працюватимемо.

Вiктор САМАРСЬКИЙ, голова Новомосковської районної організації УТМР

Оштрафували браконьєра

У Новомосковську суд оштрафував браконьера-рибалку. Сума, яку має сплатити державі любитель незаконного полювання на річну фауну, становить 340 грн. Про це йдеться у постанові міськрайонного суду.

За даними документу, на гачок до працівників обласного управління Держагенства рибгоспа потрапив ніде офіційно не працюючий мешканець Дніпра. Пригода, внаслідок якої чоловік отримав штраф, сталася на річці Самара поблизу села Новоселівка Новомосковського р-ну. За даними працівників рибгоспу, чоловік рибалив, сидячи в човні. Але робив це методом багріння за допомогою забороненого знаряддя – так званого драча. Втім, вже спійманої риби у чоловіка інспектори не виявили, але протокол склали.
З ухвали суду відомо, що на засідання, де розглядадася його справа, ймовірний браконьєр не з`явився і про причини відсутності не повідомив. Тож суд дослідив матеріали адмінпорушення без нього. В підсумку, на своєму засіданні Новомосковський міськрайонний суд визнав дніпрянина винним у скоєнні правопорушення, передбаченого ст. 85 КУпАП («Порушення правил рибальства»), і наклав на нього штраф розміром 340 грн. із конфіскацією знаряддя незаконного вилову риби. Суд також зобов’язав чоловіка сплатити 320 грн у якості судового збору.

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *