З пошти «ТРК»: «Я маю право жити на Землі»

З 10-го до 16-го грудня в нашій країні проводився Всеукраїнський тиждень права, адже саме 10-го грудня 1948-го року на Генасамблеї ООН була прийнята Загальна декларація прав людини.

В гостях — професіонали

11-го грудня до Топчинської філії І-ІІ ст. Магдалинівської ЗОШ І-ІІІ ст. були запрошені практикуючий адвокат Віталій Пащук та лейтенант Національної поліції Олександр Мостовий. Вчитель історії та правознавства Надія Дерець розпочала із запитань учням. Деякі з них були легкі, а над іншими треба було й подумати. Діти називали відомі їм юридичні професії та давали відповіді на низку юридичних запитань.

За словами Віталія Пащука, любов до правознавства йому прищепив колишній вчитель історії Ігор Валерійович Абраменко, а потім вона вкорінилася під час навчання в Національній юридичній академії ім. Ярослава Мудрого в Харкові, яку закінчив із відзнакою. Шлях до цього був нелегким. По-перше, старанне навчання в школі, а потім — цікаві студентські роки. Зараз Пащук — діючий адвокат у господарських, цивільних і адміністративних справах. Учні мали змогу ознайомитись із юридичною літературою — сімейним, господарським, цивільним кодексами.

Не менш цікавою була інформація для учнів від лейтенанта поліції Олександра Мостового. Від нього більшість дітей дізналася про юридичну відповідальність, яка настає з 14 років.

«Ви повинні добре обмірковувати всі свої вчинки та навіть слова. Недопустимим є вживання алкогольних напоїв, куріння та нецензурна лайка», — така пересторога прозвучала з уст поліцейського. Також він ознайомив учнів із різними видами проступків. «Важливою проблемою є насильство в сім’ї та в школі. Головне — не мовчати, а вчасно звертатися до відповідних органів». Також дітям стало цікаво, що то за «гаманець» висить на ремені в гостя–поліцейського. Мостовий показав їм справжні кайданки для злочинців.

Вчитель української мови та літератури Топчинської філії І-ІІ ст. Магдалинівської ЗОШ І-ІІІ ст. Т. МІЩЕНКО

Чому ми не Фінляндія?

12-го грудня в читальному залі центральної міської бібліотеки пройшов правовий консалтинг на тему «Правова безпека життєдіяльності». Провідні бібліотекарі познайомили студентів Новомосковського коледжу Національної металургійної академії України з військовим психологом та юристом Олегом Гребенюком, який деякий час пропрацював у карному розшуку. Яскраві приклади з життя рідного міста та жива мова лектора ніби переносили аудиторію в минуле на місця давніх злочинів.

Багато не тільки в загальному, але й у правовому вихованні дітей та підлітків залежить від батьків. «Кожен на цій землі для того, щоби закласти щось добре в наступне покоління, у майбутнє», — наголосив Олег Максимович. То чому б не почати зараз робити реальний внесок у життя своєї країни?

Далі розповідь плавно перейшла до згадок про Фінляндію, де дуже відповідально ставляться до виконання законів. А відтак постало питання — чому ж у нас інакше? Може тому що тільки 10 % населення виконують та борються за виконання законів, інші 90 % — сидять склавши руки. Тож якщо ми хочемо змін, то повинні самі змінитися на всі 100 %. Якщо підсумувати, то основна думка зустрічі, цитуючи Олега Максимовича: «Кожен повинен бути небайдужим до того, що буде далі».

Адміністрація НЦМБ

Є право — є надія

Того ж дня до центральної дитячої бібліотеки Новомосковська завітали дев’ятикласники ЗЗСО № 18 на правові віражі «Усі, хто є на білім світі, мають право бути й жити». Також був запрошений інспектор із ювенальної превенції з профілактики злочинності серед дітей Артур Кирюшин. Він розповів про права, обов’язки та відповідальність дітей та підлітків за вчинки, які мають правові наслідки, навів приклади порушення законів їх однолітками в нашому місті.

Бібліотекар абонементу Тонконог розповіла цікаву історію про появу законів у різних країнах, познайомила з літературою, представленою на книжковій виставці «Я маю право жити на Землі». Уся подальша робота з читачами проведена в ігровій формі. Особливо цікаво пройшли гра-розминка «Так чи ні», конкурси «Слабка ланка» та «Ситуативне перехрестя», правовий марафон «Життя навчить», юридичний брейн-ринг «Є право — є надія», правовий калейдоскоп «Ниточка-голочка», інтелектуальний штурм «Дозволяється — забороняється» та інші. Наприкінці заходу школярі переглянули відеофільм «Мій світ — світ без насильства». Захід пройшов змістовно, цікаво, а, головне, засвідчив небайдужість наших дітей до правових знань.

Адміністрація НЦДБ

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *