З Днем Перемоги: У Новомосковську плакало небо

Дійсно, в столиці Самари 9-го травня, здавалося б, навіть небо оплакувало загиблих у Великій Вітчизняній війні воїнів і померлих ветеранів. Але стійких новомосковців небесні сльози не злякали – раніше запланована хода відбулася навіть у негоду. Під парасольками, плащами, куртками віддати данину цьому славному дню до міськради, за традицією, прийшли сотні городян на чолі з в.о. мера Новомосковська Сергієм Горошком. Негоди не злякався і народний депутат України від 38-го виборчого округу Вадим Нестеренко. Як і в минулі роки, процесія пішки пройшла до Вічного вогню. Кожен в колоні ніс або квітку, або букет, або кошик з квітами – данину пам’яті та поваги до ветеранів і загиблих. Під звуки переможного маршу квіти лягли на мармур монумента.

Ветеранів Перещепиного привітав нардеп

У Перещепиному дощ лив тільки рано вранці. І, як на замовлення, перед початком урочистого заходу вшанування ветеранів Великої Вітчизняної – перестав. У міському парку імені Т.Г. Шевченка, здавалося, було зібране все Перещепине, включно з бабусями і дідусями, які наближали цей День Перемоги. Зрозуміло, на чолі з мером Володимиром Савельєвим. Приїхали й гості – почесний громадянин Новомосковська і Перещепиного Петро Сергійович Кравченко і народний депутат України Вадим Григорович Нестеренко. За традицією вони поклали квіти до монументу визволителям, вшанували їхню пам’ять хвилиною мовчання і подарували ветеранам Великої Вітчизняної подарунки. Ось прізвища нагороджених: Нехай Петро Дмитрович, Чечеленко Андрій Микитович, Остакніна Лідія Григорівна, Белімова Віра Іванівна, Дубовик Григорій Васильович, Бистрицька Зоя Андріївна. Здоров’я їм і довгих років життя!

Салют у Магдалинівці

В роки Другої світової війни12 тисяч жителів Магдалинівського району були покликані на захист Батьківщини, 9500 із них не повернулися до своїх рідних. Чи не правда, жахливі цифри людських втрат тільки одного району…

У зв’язку з цим у Магдалинівці пройшла урочиста хода до Дня Перемоги, чи як зараз це зветься – Дня пам’яті та примирення. Від районного Будинку культури до меморіалу Вічного вогню, який, завдяки місцевій владі, дійсно горів у той день. Ходу очолювали перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Коробов, голова райради Володимир Дробітько та народний депутат України Вадим Нестеренко, що спеціально приїхав на захід.

На імпровізованому мітингу згадали ветеранів, які принесли мир нашій землі у далекому 1945-му році. Юрій Коробов із сумом констатував, що сьогодні разом із усіма 74-ту річницю Перемоги зустрічає лише четверо учасників Великої Вітчизняної з Магдалинівщини. Низький уклін цим героїчним людям, усім ветеранам! Також щиро подякували захисникам України, які сьогодні боронять державу від ворога на Донбасі.

На закінчення свята небо над райцентром осяяв святковий салют.

Іван ПАВЛОВ

Пряма мова

Народний депутат України Вадим Нестеренко:

«Для мене, як і для вас, свято Перемоги 9 травня було, є і буде дуже важливим днем, до якого я ставлюся з великою повагою. Поки поруч з нами живуть люди, які пройшли війну, перемогли в цій війні, відновили після війни Україну – для мене ці люди – героїчне покоління, яке заслужило від усіх нас глибоку повагу і низький уклін.

Тому хочу від усього серця привітати всіх із Днем Перемоги i подякувати за те, що ви зберігаєте пам’ять про подвиги дідів і прадідів, проводите заходи і передаєте цю пам’ять у спадок дітям і онукам.

Скажу чесно, мені не подобаються будь-які політичні спекуляції навколо 9 травня та інших народних свят. Я в Верховній раді ніколи

не голосував за ідеологічні закони, які закреслюють наше спільне минуле. У цьому минулому було різне, і завдання наступних поколінь брати з собою в майбутнє те, що було хорошим, що заслуговує на повагу. І відмовлятися тільки від того, що було неправильним, показало свою недієздатність.

Тому і спекуляцій навколо 8 та 9 травня я теж не приймаю. Ці дві дати – європейська і наша вітчизняна – цілком можуть поєднуватися.

Без свята Перемоги важко виховати покоління переможців. Сама Перемога і її значимість для світової історії, для історії України – це беззаперечний факт. Мужність і подвиги того покоління українців – це беззаперечний факт.

Можна сперечатися про якісь аспекти історії, але до ветеранів війни, до дітей війни, до всього покоління переможців ми всі повинні ставитися з вдячністю і повагою.

Низько вклоняюся кожному з героїв воєнних і післявоєнних років за ваше життя, за ваші трудові звершення, за вашу безкорисливість і відданість Україні.

Здоров’я, життєвих сил вам і терпіння, здоров’я і мудрості, любові і поваги від ваших дітей, онуків і правнуків!»

Похвала депутату

У вітальній промові Петро Кравченко особливо відзначив заслуги народного депутата Вадима Нестеренка перед Перещепинською ОТГ. Зокрема, при безпосередній участі нардепа в Перещепиному побудований сучасний олійноекстракційний комплекс, де для місцевих жителів створено приблизно 200 нових робочих місць. Зараз на підході третя черга цього комплексу, де, як очікується, будуть задіяні ще майже 100 осіб

Нюанс

Як розповів народний депутат Вадим Нестеренко, в своїй бесіді з ветеранами він з’ясував, що ніхто не пам’ятає, щоб коли-небудь на 9 травня з ранку був дощ.

– Але це певно добрий знак, особливо для працівників сільського господарства, – додав нардеп.

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *