• Володимир Осадчий

З дитячого спорту на Магдалинівщині залишилися лише футбол і… шашки

Цей невтішний факт констатує Володимир Осадчий, директор та один із ініціаторів створення першої в Магдалинівському районі дитячої спортивної школи, котра 1 вересня відзначить 30-річний ювілей

Родом із Магдалинівки. Після школи, де захопився (благо зріст дозволяв) баскетболом, закінчив Дніпропетровський фізкультурний технікум. Уже дипломованого та перспективного молодого спортсмена тренери, котрі приїхали до Дніпра з Казахстану, запросили до Алма-Ати – захищати кольори баскетбольної команди СКА. Вступ до фізкультурного інституту виявився доречним – під час однієї з вирішальних ігор центровий Осадчий після кидка у високому стрибку невдало приземлився на ногу та отримав серйозну травму. Тривале лікування не дало очікуваних результатів, і Володимир змушений був попрощатися з кар’єрою баскетболіста і перекваліфікуватися на тренерську роботу. В 1985 році, після майже 13 років баскетбольних мандрів, повертається на батьківщину і влаштовується тренером-викладачем у спортивному товаристві «Колос».

Виходить, простий тренер Володимир Осадчий стояв біля витоків створення першої та поки єдиної в Магдалинівському районі дитячої спортивної школи? Як це було?

– За час дворічної роботи в «Колосі» в мене склалися хороші ділові стосунки з тодішнім завідуючим Магдалинівським районним відділом освіти Галиною Пилипiвною Малюгою. Я неодноразово їй нагадував про необхідність створення на Магдалинівщині своєї ДЮСШ, та й сама Галина Пилипiвна прекрасно розуміла важливість цього питання і всіляко сприяла швидкому його вирішенню. І ось, 1-го вересня 1987 року дитячу спортивну школу Магдалинівського району урочисто відкрили.

– За якими виду спорту навчалися діти?

– Профілюючими вважалися чотири види: футбол, легка атлетика, волейбол і дзюдо. Це означало, що ми зуміли знайти і залучити до викладання чотирьох фахівців-тренерів з перерахованих видів спорту. Упевнений, якби вдалося знайти пару-трійку тренерів інших дисциплін – обов’язково включили б і їх. Тоді ще грошей на дитячу освіту і спорт не шкодували.

– Чи правда, що новостворена Магдалинівська ДЮСШ відразу стала завойовувати всі призові місця на змаганнях?

– У тому ж 1987 році наші вихованці виграли чемпіонат області з футболу. В інших видах спорту чемпіонами відразу не ставали, але трохи нижні місця на п’єдесталі займали неодноразово.

Володимире Андрійовичу, що являє собою Магдалинівська ДЮСШ сьогодні, чемпіонів із яких видів спорту готує?

– На жаль, тільки з футболу і… шашок. Зараз нікому викладати. Наставники йдуть на пенсію, помирають. До таких належать тренери з дзюдо та легкої атлетики. Звільнився тренер по волейболу. Заміну їм знайти не вдається, тому змушені ці секції закрити. Єдине, що залишилося – це футбол. Щоправда, є й поповнення – два роки тому відкрили секцію шашок. Сім тренерів-вікладачiв, три з яких штатні, інші їхні помічники, працюють у восьми школах району та всепогодному спортивному комплексі «Мрія», який нещодавно відкрився після реконструкції.

Його прекрасний майданчик розміром 18 на 36 метрів дає нашим юним футболістам тренуватися і проводити ігри з футзалу в міжсезоння та зимовий час. Через брак можливості займатися іншими видами спорту, футболом у районі займається понад 400 дітей, а шашками – близько 40. Інтелектуальним спортом у нас захоплюються, в основному, в Гупалівці – за місцем проживання наставника. Традиційно радують футбольні результати – я вже говорив, що в першому ж році футболісти нашої ДЮСШ виграли першість області, і відтоді лідерських позицій не втрачають.

Євген ЄВТУШЕНКО

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *