З вчительки в директора, з дружини – в авто- і пароштурмани

Це все про директора Магдалинівської опорної школи Тетяну Григорівну Полякову – жінку надзвичайної енергії, сміливості, життєлюбства, відданості справі та просто люблячу матір, дружину та бабусю

Родом з Магдалинівки. Навчалася та закінчила на «відмінно» цю ж школу, мріяла стати вчителькою мови та літератури, проте зрозуміла, що більше-таки любить математику, тому вступила до педагогічного на математичний факультет.

Педагогічну роботу почала в місцевому інтернаті, за рік запросили до школи вихователем на «групу подовженого дня». І тільки через два роки звільнилося місце математички. «Як у вир із головою поринула – три п’яті класи по 42 учні в кожному. Словом, школа – і в прямому, і переносному сенсі… », – згадує Тетяна Григорівна. Напевно тому молоду, загартовану, небайдужу та прогресивну в усіх відношеннях вчительку в 1995-му призначили завучем. Цікаво, що в директорське крісло Тетяна Григорівна потрапила не з кабінету завуча, а з учительської. Через скорочення у школах керівних кадрів завуч Полякова із задоволенням на кілька років повернулася до викладання.

– З минулого липня школа отримала статус опорної, до нас приєдналися дві філії – Євдокиївська і Топчинська школи. Але поки їм не надали шкільні автобуси, вони вчаться у себе. Але, знаючи про високий рівень наших викладачів, їхні батьки хочуть, щоб діти навчалися в Магдалинівці. Це підтверджує зайняте торік 39-е місце серед майже 600 шкіл області за здачею ЗНО та вступ шести наших випускників до столичних ВНЗ. Ще одна наша учениця посіла перше місце на обласній і третє на Всеукраїнській олімпіаді з української мови та літератури, інша – стала лауреатом і стипендіатом Малої Академії наук з агрономії, – розповідає директор.

– Серед 60 вчителів переважна більшість має вищу категорію, 16 – звання вчитель-методист, 14 – старший учитель. Окрім практики, багато хто з них займаються науковою роботою, ведуть різні творчі проекти, найбільш успішні з яких – медіа-культура, фінансова та екологічна грамотності, школа підприємництва. А цього навчального року ми стали учасниками Всеукраїнського проекту «Інтелект України». Першачки працюють тільки з телевізорами, ноутбуками, спеціальними комплектами зошитів і підручників. Ці дітки вже роблять великі успіхи. Наприклад, при нормі з читання для першачка 35 слів за хвилину читають не менше 100 слів.

Нетерпляче чекаємо реконструкції школи, що передбачає капремонт приміщень, облаштування пришкільної території, будівництво шкільного стадіону з біговими доріжками, легкоатлетичними секторами, баскетбольним, волейбольним і футбольним полями зі штучними покриттями. Проект уже виконано та відправлено в обладміністрацію, де повинні визначитися з термінами. Наскільки мені відомо, прискоренням вирішення цього питання займається наш народний депутат Вадим Нестеренко. Його помічники вже привозили фахівців з управління капбудівництва обладміністрації, які зняли мірки з вікон і запевнили, що роботи будуть проводитися поетапно та не сильно вплинуть на навчальний процес.
Чим займаюся у вільний час? Його практично немає, все віддається школі. Але влітку всією родиною – з чоловіком, доньками та онучкою – любимо виїжджати на природу. І, відкрию вам страшну таємницю, захоплений паратрайком та авторалі чоловік привчив мене до виконання функцій штурмана на автогонках і другого пілота при польотах на паратрайку – саморобному легкому літальному апараті із заднім гвинтом і парашутом. Ще люблю в’язати і слухати музику – «Бітлз», «Скорпіонз», Патріссію Каас тощо – на відновленому чоловіком старому вініловому програвачі.

Євген ЄВТУШЕНКО

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *