Зі славним ювілеєм: «Орільській» — 20 років

Минулої суботи, 17 листопада в БК села Керносівка Новомосковського району відбулися урочистості з нагоди 20-річчя агрофірми «Орільська» — родоначальниці агрохолдингу народного депутата України Вадима Нестеренка.

Перед присутніми з вітальним словом виступили люди, які стояли біля витоків підприємства, — директор агрофірми, депутат обласної ради Юрій Мазан, голова Всеукраїнської профспілки працівників харчової й переробної промисловості, депутат обласної ради Анатолій Білик, народний депутат України Вадим Нестеренко, а також глава нещодавно створеної Перещепинської об’єднаної територіальної громади Володимир Савєльєв.

Грамоти та цінні нагороди були вручені кращим працівникам агрохолдингу, якими дійсно може пишається АПК Новомосковського та сусідніх із ним районів області. Особливо почесної нагороди — Грамоти Верховної Ради за заслуги перед народом України була удостоєна головний бухгалтер агрофірми «Орільська» Валентина Михайлівна Мазан.

Атмосферу свята впродовж усього вечора створювали виступи народних колективів. Блискуче завершив програму фіналіст 2-го сезону шоу «Х-фактор», чудовий співак і телеведучий Олександр Кривошапко.

Сергій ВЕРЬОВКІН

З історії

«На території Керносівської сільської ради з радянських часів існував колгосп «Орільський», який наприкінці 90-х був перейменований у КСП «Приорільський», а в 1998-му році рішенням загальних зборів було створено товариство АФ «Орільська». Цікаво, що ця робота була проведена за два роки до початку загальної аграрної реформи в державі. За час, що минув після цих подій, до нас приєдналося Шандрівське відділення, Перещепинський і Губиниський елеватори, Перещепинська АФ «Приорільська», Левенцівська «Мрія», Губиниський «Агроальянс», Миколаївська «Злагода». Пріоритетами нашої роботи було збереження тваринництва та матеріально-технічної бази, створеної руками колгоспників, створення нових робочих місць, відродження грибівництва. За виробничими показниками «Орільська» неодноразово займала призові місця в районі та області, друге місце в державі за підсумками «Жнива-2009». У 2008 і 2013 рр. була нагороджена пам’ятними знаками «Світоч Придніпров’я», як найкраще аграрне господарство області.

«Орільська» ніколи не стояла осторонь від соціальних проблем села. Упродовж 20 років ми ремонтували школи, годували дітей. Спільно із сільрадою, обласною та районною радами та при постійній особистій підтримці народного депутата Вадима Нестеренка проводився ремонт доріг, було відновлено роботу дитячого садка та керносівського БК.

«Орільська» традиційно вважається кузнею керівних кадрів. Наведу такі приклади. Головний інженер АФ «Орільська» Олег Сумченко очолив ТОВ «Санрайз» у Харківській області, наш головний ветлікар Михайло Пред став керівником ДП «Мрія» в селі Левенцівка, керівник Шандрівського відділення АФ «Орільська» Володимир Пікуля став на чолі ДП «АФ «Приорільська» в Перещепиному, заступник директора Юрій Самоїщенко працював головою Юр’ївської райдержадміністрації.

Були і важкі часи — неврожаї 2003 і 2012 рр., але в зараз АФ «Орільська» є успішним господарством, яке міцно стоїть на ногах. І те, що тут сьогодні працює 270 співробітників, говорить саме за себе».

Директор АФ «Орільська», депутат обласної ради Юрій МАЗАН

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *