Зі святом, крамарі!

30 липня в Україні щорічно відзначається День працівників торгівлі. Торгівля здавна об’єднувала людей, сприяла мандрам і відкриттям нових земель, опануванню нових мов, навичок, традицій. Адже торгівля – це, перж за все, обмін, і не лише обмін товару на гроші. Китайське прислів’я говорить: «Той, хто не вміє посміхатися, не повинен займатися торгівлею». А ми, своєю чергою, вітаємо всіх причетних до торгівлі й бажаємо вам побільше приводів для посмішки! А ще, авжеж, вдячних покупців і високого попиту на ваш товар!

Трохи історії

В 17ст. мандрівник Павло Алепський, вражений великим розмахом торгiвлi в Україні в період визвольної війни 1648-1654 рр., згадуючи базари в Золотоношi, Черкасах, Прилуках писав: «У країні козаків ярмарки бувають безперервно з початку i до кінця року. В кожне свято відбувається ярмарок в тому чи іншому мiстi, як це було запроваджено за часів панування ляхiв». Десятки населених пунктів називає він «торговими містами». Тож, можна сказати, торгівля в нас у крові!

Найвідоміші ринки світу

Гранд базар у Стамбулі – найбільший у світі критий ринок. Він розкинувся на території 20 га, де торгівля йде приблизно в 4000 магазинів на 65 вулицях! Щодня ринок відвідують півмільйона покупців і просто туристів. Тут є десяток ресторанів, банки, торгові автомати, чайні будинки, закусочні, пошта та поліцейська дільниця

Плавучий ринок Дамноен Садуак у Таїланді – це система водних шляхів складна і заплутана, вона складається з двохсот каналів, з’єднаних боковими відгалуженнями. На вузьких протоках йде жвава торгівля. Жінки на своїх вутлих суденцях, до країв наповнених різноманітним товаром, вправно ухиляються від гуркоту моторних човнів. Тут викладені на продаж усі багатства сільського господарства Таїланду: овочі та фрукти, риба та м’ясо. Менше інтересу представляють сувеніри, звичайний набір мішури, що продається тут дорожче, ніж де б то не було ще в Таїланді.

Паризький блошиний ринок. Його історія йде в глиб століть. Раніше, по вулицях міста бродили так звані «сміттярі» і збирали викинуті речі, які могли ще стати в нагоді в побуті. Пізніше цей скрап продавався на ринках Парижа в районі Ле Аль. Ще пізніше, «сміттярі» були вигнані з Парижа і оселилися біля воріт Монтрей, Кліньянкур. Деякі з них потім стали антикварами! І сьогодні блошиний ринок Сент-Уана – один із найбільших в Європі, одна з найбільших туристичних визначних пам’яток в Іль-де-Франс (Паризькому регіоні). Це справжній рай для антикварів, поціновувачів старовини: ювелірні вироби, одяг, вироби зі шкіри… тут можна знайти все, що завгодно.

Фермерський ринок Лос-Анжелеса був відкритий 14 липня 1934 року –  а часів Великої Депресії, коли кілька підприємців вирішили створити в місті якусь подобу європейської ринкової площі, де ремісники могли б продавати вироби ручної роботи, а фермери – продукцію зі своїх полів і городів. Сьогодні ринок відвідує близько 3 мільйонів осіб у рік. Протягом усього літа тут проводяться джазові вівторки й танцювальні вечірки по п’ятницях, дегустації, виставки. Ринок став метою паломництва туристів, які сподіваються зустріти якусь знаменитість у черзі за органічними кабачками, та й просто місцем, що асоціюється зі святом, добрим відпочинком і смачною кухнею (закусочні, що працюють при ринку, відповідають за 16 різноманітних кухонь – від піци до сінгапурських і бразильських блюд).

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *