Зустрічайте – прусаки!

За повідомленнями в пресі та на деяких інтернет-порталах, серед домогосподарок обласного центру панує справжня паніка через те, що нібито до будинків повернулися «давно забуті» таргани. За словами фахівців, неприємних комах, які живуть на кухні, правильніше називати рудими тарганами або прусаками. Але від цього не легше! Вони відмінно себе почувають при температурі 20-25 градусів і невеликій кількості їжі та води.

– Вони всюди! – емоційно заявляє жінка років 50 продавцеві засобів від комах. – Була на дачі три тижні, повернулася, відкриваю двері, а вони в різні боки як побіжать!

– Вони були й раніше, але не в такій кількості, – каже продавець магазину, який торгує засобами проти комах. – Років зо два-три тому прямо навала почалося – тільки літо прийшло, і таргани полізли в віддушину. Всупереч поширеній думці, в підвалах вони не водяться. Вони живуть там, де є їжа. Липкої плями розміром із відбиток мізинчика вистачить, щоб тарган харчувався тиждень. А плодовиті які! Забіг від сусідів, залишив одне-два яйця – і все, борись із цілим виводком.

А ось ентомолог, кандидат біологічних наук, доцент кафедри зоологи ДНУ Віктор Бригадиренко не вважає, що кількість тарганів збільшилася.

– Я тримаю руку на пульсі, – каже вчений. – Різкого збільшення кількості тарганів немає. Засилля там, де вони були й раніше, навіть незважаючи на отрути, – це гуртожитки та їдальні. У приватному секторі тарганів взагалі немає. Можливо, їх пожирають мухоловки, а у квартирах вони як жили, так і живуть. Але головним засобом боротьби з непроханими гостями була й залишається профілактика. До чистих, сухих приміщень, де в мийці немає гори посуду, а за шафою не валяється шматочок недоїденого бутерброда, таргани не приповзуть.

А ось боротися з прусаками, які вже взяли штурмом житлові приміщення, можна різними способами – було б бажання та гроші. Ось скільки можуть коштувати засоби їх знищення.

  1. Борна кислота (11 грн пакетик) + варене яйце (2 грн) – 13 грн.

Яйце варять близько 40 хвилин, жовток розминають із порошком борної кислоти, додають крапельку олії для запаху та катають із суміші кульки діаметром 5-7 мм. «Ласощі» розкладають у місцях скупчення комах.

  1. Порошок для розведення у воді, гель, олівці – 15-25 грн за пакетик.
  2. Дихлофос класичний – 35 грн.
  3. Пастки для тарганів – 40 грн за набір.
  4. Дезінсекція професіоналами – 550 грн за одну кімнату і + 50 грн за кожну

наступну.

Існує ще один цікавий спосіб боротьби з прусаками. Вони бояться низьких

температур, тому можна їх заморозити – відкрити вікна при температурі нижче

5 градусів і залишити на деякий час.

Василь ДОМОВИЙ

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *