Земля дістанеться громадам?

Фракція БПП наполягає на розгляді президентського законопроекту про перерозподіл повноважень у сфері земельних відносин. Йдеться про законопроект 7363 щодо стимулювання створення і діяльності дрібних фермерських господарств і деконцентрації повноважень у сфері земельних відносин.

Цей законопроект упорядковує сферу земельних відносин, він значно посилить боротьбу з корупційними схемами при використанні державних і комунальних земель, дасть можливість об’єднаним територіальним громадам самостійно управляти своїми земельними ресурсами. Законопроектом, зокрема, передбачено, що землі, які перебувають у державній власності, передаються об’єднаним територіальним громадам у комунальну власність за межами населених пунктів у межах юрисдикції громад. Прийняття цього законопроекту значно знизить корупційні ризики, оскільки суттєво посилить контроль самих громад над своїми землями.

Саме за таке вирішення питання землекористування на користь сільських громад із першого дня свого депутатства бореться народний депутат від нашого округу Вадим Нестеренко. Він неодноразово пояснював, що противником законопроекту є сама бюрократична чиновницька система, яка не хоче випускати зі своїх рук ласий корупційний поділ землі.

– Коли територіальні громади володітимуть землями, самі контролюватимуть кошти за їхнє використання, вони будуть зацікавлені в найефективнішому використанні своїх земель, – підкреслив Вадим Нестеренко.

Громади зможуть не лише розпоряджатися землями, а й встановлювати ставки орендної плати за користування землею водного плеса та земель сільськогосподарського призначення, регулюючи наповнення місцевого бюджету та стимулюючи інвестиції в АПК.

Крім того, законопроект посилює захист фермерів від рейдерських атак, які, за словами генпрокурора Луценка, «стають справжньою чумою для сільськогосподарської галузі». У законопроекті пропонується подолати проблему подвійної реєстрації орендної землі, ввести чіткі механізми протистояння підробці довіреностей, підписів на договорах оренди та унеможливити протиправну зміну учасників підприємств.

Крім посилення децентралізації, законопроект 7363 спрямований на розвиток фермерства, зокрема шляхом легалізації сімейних фермерських господарств із набуттям статусу особи підприємця.

Віталій ШИЛОВ

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *