Земельний пай зменшить розмір субсидії для селян

Правила отримання субсидій для мешканців села відрізняються деякими особливостями, про що розповів президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

«Якщо в селянина є земельний пай, то повинен бути документ із сільради, який підтверджує, скільки він заробив на оренді. Якщо довідку він не принесе, йому порахують за кадастром. Тобто, йому порахують, скільки він міг би заробити, якщо б здав землю в оренду. Якщо є довідка із сільради, що він здавав землю в оренду, тоді вже ця цифра стає зрозумілою. Думаю, що в сільських жителів через це буде досить великий конфлікт», — підкреслив Олександр Охріменко.

Економіст додав, що селянин може й не здавати землю в оренду, але вийде, що йому нарахують за цей земельний пай, хоча в душі він сподівався, що йому це рахувати не будуть. Прийде такий селянин за субсидією, а вона значно менша, ніж він очікував. «Земельні паї є різні, бувають і досить великі паї. Є по 10 і 20 гектарів. Людина сидить у селі, йому видали пай, він його не обробляє, навіть орендою на ньому не заробляє, таке теж повсюдно є. І вся ця ситуація з паями впливає на субсидію, якої людина може й зовсім позбутися. Тому будуть конфлікти», — вважає Олександр Охріменко.

Зараз дуже багатьом українцям відмовляють у субсидії через прописки, зазначив економіст.

«Колосальний хаос пов’язаний із тим, скільки реально людей проживає на одній житлоплощі. Тут великий хаос. Тому я думаю, що скорочення числа отримувачів субсидії буде понад 30 %. Я так розумію, що деякі люди просто фізично не можуть донести якийсь папірець. Грубо кажучи, людина не зможе взяти потрібний папірець у сільраді, а без папірця нічого не буде», — пояснив Олександр Охріменко.

За матеріалами AgroReview

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *