Зеленому тарифу – зелене світло

З початку року власники домашніх електростанцій Дніпропетровщини заробили на продажі електроенергії понад 13 млн грн. Понад 1000 домогосподарств області, що мають побутові сонячні електростанції, самостійно генерують електроенергію для власних потреб, а надлишок продають у мережу.

Впродовж січня-березня в мережу надійшло понад 2,8 млн кВт/г електроенергії, що були вироблені побутовими сонячними електростанціями Дніпропетровщини. Постачальник «Дніпровські енергетичні послуги» провів нарахування та здійснив виплати їх власникам на суму понад 13 млн грн.

«Встановлення домашніх сонячних електростанцій – світовий тренд, який стає все популярнішим і в нашій області. Просьюмери (від англ. prosumer, producer – виробляти + consumer – споживач) не лише забезпечують «зеленою» енергією себе, а й заробляють на продажі її надлишків державі. Ми щомісяця отримуємо дані від оператора системи розподілу про обсяг електроенергії, що таким чином продається в мережу, здійснюємо нарахування та виплати на банківські рахунки клієнтів», – сказав директор компанії «Дніпровські енергетичні послуги» Юрій Федько.

Постачальник здійснює нарахування за встановленим НКРЕКП «зеленим» тарифом, за яким держава купує електроенергію, вироблену з відновлюваних джерел енергії – сонця, вітру, біомаси та води.

Energoposlugy Dnipro

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *