Звернення нардепа України В. Нестеренка щодо обмеження водопостачання

Голові ДніпроОДА В.Резніченку

Міському голові м.Дніпро Б.Філатову

В.о. міського голови Новомосковська С.Горошку

Керівникам районної ради та РДА Новомосковського району

 

Звернення народного депутата України В. Нестеренко

Про неприпустимість обмеження водопостачання міста Новомосковська в умовах критичного рівня санітарно-епідеміологічної ситуації

Я, як народний депутат від 38 виборчого округу, реагуючи на численні звернення від моїх виборців — мешканців Новомосковського району та міста Новомосковська, змушений публічно звернутися до керівників Дніпропетровської області, обласного центру та міста Новомосковська.

З початком спекотного літнього сезону, який викликав підвищену потребу у воді в населення, ситуація склалася у такий спосіб,, що практично припинено водопостачання низки населених пунктів Новомосковщини, які живляться від районного водопроводу. З 26 липня керівництво мерії Дніпра прийняло рішення про обмеження постачання води для м.Новомосковськ, який живиться від КП «Дніпроводоканал».

Причини зрозумілі всім. По-перше, це практично повна зношеність магістральних труб Новомосковського районного та Новомосковського міського водопровідних господарств, що призводить до втрат від 50 % до 70 % води. У такій ситуації ніякі тарифи не можуть бути економічно обґрунтованими й покривати собівартість послуги водопостачання та водовідведення. Плюс зростаючі борги споживачів, зумовлені швидким зростанням рівня інфляції й посиленням політики призначення субсидій за тарифами ЖКГ.

Це системні проблеми, їх неможливо вирішити за місяць або рік. Оцінна вартість капітальної реконструкції двох водоводів може сумарно становити до 400–450 мільйонів гривень. Таких коштів ні в міському бюджеті Новомосковська, ні в бюджетах Новомосковського району та новостворених ОТГ немає й бути не може. Усе, що може зробити місто й район — у дуже невеликих розмірах дотувати різницю між затвердженим тарифом і величезною реальною собівартістю послуги водопостачання. Таких коштів на капремонт водоводу сьогодні немає і в обласному бюджеті.

Якщо щодо ситуації з водопостачанням військових містечок Гвардійське й Черкаське, і ще низки населених пунктів Новомосковського району, наприклад, Губинихи, ДніпроОДА прийняло єдино можливе на даний момент технічне рішення про підвезення води цистернами, оскільки зношений водогін не доносить воду до споживачів, те щодо інших населених пунктів Новомосковського району та місту Новомосковська критична ситуація створена штучно. У першому випадку виконавча служба відключає водопостачання в Новомосковському районі через борги районного водоканалу перед ДТЕК. У другому випадку, водопостачання м. Новомосковськ обмежує постачальник води — КП Дніпровського міськради «Дніпроводоканал» і теж через борги.

Мені зрозуміла мотивація КП «Дніпроводоканал», оскільки борг Новомосковського міськводоканалу за покупну воду досяг 13 мільйонів гривень. Проте, хочу попросити вислухати мої аргументи на користь того, щоби перенести ці «тренування» платіжної дисципліни хоча б на осінь.

Дніпропетровський обласний лабораторний центр МОЗ України в липні опублікував офіційні дані щодо епідеміологічної ситуації в області, зростання захворюваності на гострі кишкові інфекції на 60 %. Тільки за тиждень із 27 червня до 6 липня в області зареєстровано 320 випадків, серед яких 211 дітей, зафіксовано зростання захворювань на гепатит, кір. Усе це, є наслідком неможливості для населення дотримуватися санітарно-гігієнічних норм і вимог через обмеження водопостачання.

Ніхто з керівників не може й не повинен приймати рішення, які негативно впливають на життєво важливі потреби жителів області, які загрожують життю і здоров’ю людей.

Я прошу керівництво мерії м.Дніпро і КП «Дніпроводоканал» проявити гуманізм щодо жителів м.Новомосковськ, відновивши в повному обсязі водопостачання міста Новомосковська на період хоча б до 1 жовтня 2018 року. Водночас я прошу керівництво мерії та профільного комунального підприємства м.Новомосковськ налагодити конструктивний діалог із постачальниками води, забезпечити екстрену проплату частини боргу за бюджетні кошти і розробити реальний договір реструктуризації боргу перед постачальниками.

Я прошу керівництво обласної державної адміністрації виступити посередником і гарантом домовленості між міськрадами Дніпра й Новомосковська, їхніми комунальними підприємствами, і вплинути на керівництво обласного підрозділу державної виконавчої служби, пояснивши неприпустимість відключення водопостачання населених пунктів Новомосковського району в літній період, коли синоптики прогнозують повернення 30-градусної спеки.

Борги водоканалів Новомосковська й Новомосковського району за поставлену воду й електроенергію нікуди не дінуться, вони зафіксовані й підлягають поступовій оплаті. Як мені здається, не можна використовувати обмеження водопостачання як аргумент тиску на боржника. Боржник і кредитор — юридичні особи, але через з’ясування їхніх фінансових відносин страждають прості люди, які опинилися заручниками складної економічної ситуації. Я не можу не стати на бік інтересів моїх виборців, на захист їхніх законних цивільних прав.

Також я звертаюся до активістів і комунальних працівників м.Новомосковськ, які вчора спровокували скандальну акцію й зіткнення з поліцією в м.Дніпро. Комунальні служби обласного центру не винні в тому, що держава не виплатила Новомосковську 2,1 мільйона гривень різниці в тарифах за 4 квартал 2015 року. Не винні вони й  у тому, що державна комісія з регулювання тарифів НКРЕКП системно затягує затвердження економічно обґрунтованих тарифів. Не винні вони й у тому, що керівництво міськводоканалу Новомосковська до останнього моменту приховувало від виконкому міськради критичний стан з економікою підприємства й низьким рівнем проплат за поставлену воду. Не потрібно їздити до обласного центру, перекривати дороги й мітингувати там. Частину проблем потрібно вирішувати на державному рівні, а конкретні претензії пред’являти комунальним службам Новомосковська.

У будь-якому випадку, я ще раз звертаюся до керівництва області, обласного центру, Новомосковська та Новомосковського району з проханням вжити всіх заходів і відновити повноцінне водопостачання жителів Новомосковська та району хоча б на літній період.

Народний депутат України

Вадим Нестеренко

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *