• день проліска

Збережемо символ надії

Щорічно 19 квітня відзначається День підсніжника, заснований в Англії в 1984 році. За одним давнім переказом, коли Адам і Єва були вигнані з раю, йшов сніг. Єва замерзла та стала плакати, згадуючи теплі райські сади. Щоб утішити її, Бог перетворив кілька сніжинок на квітки підсніжника. Побачивши квіти, Єва повеселішала і в неї з’явилася надія на краще. Звідси й вважається, що підсніжник – символ надії.

На Русі існувала легенда, що одного разу Зима вирішила не пускати на землю Весну. Всі квіти злякалися її загроз, окрім підсніжника, який випрямив свою стеблинку та зміг вибратися з-під снігового покрову. Побачило Сонце його пелюстки та зігріло землю теплом, відкривши дорогу Весні

На жаль, сьогодні підсніжник став жертвою людини. Ці квіти прекрасні, але тільки в природі, адже зірвані вони живуть лише кілька днів. А з вини людей, які по-варварськи збирають підсніжники, їх на Землі з кожним роком стає дедалі менше. Більшість видів підсніжників і пролісків занесено до Червоної Книги, збирати їх не можна. Тому, якщо вам захочеться купити букетик цих ніжних квітів, згадайте, що так ви змусите браконьєрів до ще масштабнішого збору в наступні роки. Відмовтеся від цього маленького задоволення, щоб і в наших нащадків була можливість побачити це диво природи вживу, а не лише дізнатися про нього з казок і легенд. Ось про що нагадує сьогоднішнє свято – День підсніжника.

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *