За не «еко» будуть штрафувати

Згідно з новим законодавством в Україні вводяться штрафи за неправильне маркування продуктів написами «еко», «біо» або «органік». Багато виробників розміщують такі написи на своїй продукції, тоді як вона абсолютно не відповідає вимогам і стандартам органічної.

– Якщо в складі є ароматизатори, то це вже не екопродукт, – кажуть в управлінні з контролю за дотриманням прав споживачів. — Продукція з маркуванням «органік» із зеленим «євро-листком» повинна підтверджуватися відповідним сертифікатом, але багато магазинів такого сертифіката не мають.

Так, наприклад, журналістами телеканалу «Україна» було проведено розслідування, під час якого на прилавках магазинів були виявлені продукти з еко-маркуванням, але з наявністю в них ароматизаторів, фосфатів та інших хімічних елементів. Водночас деякі з цих продуктів коштували мало не на 50 % дорожче, ніж аналогічні товари у звичайних магазинах. Це говорить про те, що навіть висока ціна не є гарантією якості.

— Ми знайшли на прилавку магазину ковбасу, у складі якої були фосфати. Попри це вона коштувала 265 гривень за кілограм, — кажуть журналісти.

За новим українським законом, крім європейського маркування, виробники зможуть отримати український державний логотип органічних продуктів. Для цього потрібно буде звернутися до служби сертифікації.

— Без наявності такого документа за продаж продуктів із назвами «біо» та «еко» накладатимуть штрафи. Для виробника — 30 тисяч гривень, для підприємця — приблизно 20 тисяч, — каже голова правління Федерації органічного руху в Україні Євген Милованов.

Вiкторiя СИМОНОВА

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *