За коровами прибирають херд-менеджери

Український Агропромисловий комплекс може і повинен стати тим локомотивом, який витягне з кризи економіку країни. Головна умова для цього – інвестиції в модернізацію технологій. Лише такий підхід до справи дасть селянам робочі місця і стабільні зарплати, а агровиробникам – підвищення конкурентоспроможності продукції та зростання виробництва.

Напередодні Дня працівників сільського господарства на племзаводі голштинської худоби агрофірми ім. Горького (Новомосковський район) введено в експлуатацію модернізований другий корпус молочно-товарної ферми, на якій з ознайомчою поїздкою побував народний депутат України Вадим Нестеренко.

Вадим Григорович підкреслив, що для нього важливий і цікавий кожний приклад інвестицій в агропідприємства округу, і що тільки такий підхід може дати перспективу розвитку кожного села та кожного сільського жителя.

– Це найперше завдання держави – сприяти залученню інвестицій в АПК України, і тим самим стимулювати стабільне економічне зростання. Я у Верховній Раді, через роботу над законопроектами і безпосереднє спілкування з профільними міністерствами, відстоюю саме такий підхід – стимулювання та створення сприятливих умов для інвесторів, без яких неможливий розвиток села та Агропромислового комплексу. Ці питання неможливо вирішити за один день, але кожен приклад успішних інвестицій потрібно підтримувати і пропагувати, це дозволить у подальшому залучати на округ нових інвесторів, – підкреслив народний депутат Вадим Нестеренко.

Як розповів депутату директор агрофірми Микола Бочкарь, це не зведення нового корпусу з «нуля» – на місці старої цегляної ферми споруджено сучасну. Будівництво тривало майже рік. Новий корпус ферми дещо відрізняється від майже такого ж, побудованого півтора роки тому. Зокрема: розмірами (на відміну від свого попередника, розрахованого на 178 голів, новий – на 205); вільнішими технологічними проходами для корів; пластиковими підлогами і килимками в імпровізованих стійло-місцях; зміненою конструкцією секцій затискачів перед кормовим столом; поліпшеною вентиляцією та освітленістю приміщення (200 люксів світять 18 годин на добу) та іншим.

Для дійних корів комфортна температура від +5 до 0°С. Влітку приміщення вентилюється як примусово, за допомогою потужних вентиляторів, так і відкриттям бічних стін-шторок. Опалення не передбачено, в зимовий період, навіть при дуже низьких температурах «за бортом», рівень тепла у приміщенні ферми практично ніколи не опускається до мінусових показників.

За твердженням головного технолога агрофірми Миколи Надраги, з 980 загального поголів’я племзаводу 450 складають дійні корови. Застосування нових сучасних технологій відразу позначається на результатах. За чотири дні перебування 205 корів у нових, більш комфортних умовах побудованого корпусу (після переводу зі старої ферми), їхній середньодобовий удій на одну голову досяг 26,5 літрів молока. Для порівняння, п’ять років тому такий же показник тут становив не більше 18-20 літрів. Позначається безприв’язне утримання. Тваринники АФ ім. Горького сподіваються, що після проходження повного циклу адаптації до нових умов, надої підвищаться до 30 літрів.

Відмовилися від годування зеленою масою та повністю перейшли на цілорічне вигодовування монокормом, куди входять силос, соєвий шрот, сінаж, сіно тощо. Годування двічі на добу з розрахунку 55 кг монокорму на голову.

Крім хороших надоїв завдання тваринників агрофірми ім. Горького – щорічне отримання з-під кожної корови дійного стада теляти. Зараз же вихід телят або похибка корово-телячої «нетотожності» в порівнянні з минулим роком дещо зменшилася й на сьогодні становить 0,2%.

У кожної корови свій експондер – електронний нашийник, у якому на комп’ютері, під час заходження на доїння, автоматично фіксуються всі дані про тварину.

У питній воді на фермах за допомогою встановлених водонагрівальних котлів цілодобово підтримується плюсова температура від 8 до 12 градусів.

Прибиранням на фермі та водінням корів на доїння займаються херд-менеджери – скотарі, по-старому. Після введення в експлуатацію двох сучасних корпусів, де ручна праця практично повністю механізована, кількість працівників скоротилася на 30 осіб і наразі становить 28 херд-, дояр- та інших менеджерів.

Вартість другого корпусу горьківської МТФ обійшлося агрофірмі в 12 мільйонів грн.

Іван ПАВЛОВ

Думка нардепа

Після знайомства з новим корпусом ферми та доїльним залом народний депутат України Вадим Нестеренко поділився враженнями.

– Напередодні професійного свята аграріїв мені особливо приємно, що в нашому 38-му виборчому окрузі є агрофірма ім. Горького, яка славна не тільки тим, що успішно розвиває тваринництво й виробництво молока, але за підсумками збору врожаю цього року посіла перше місце в Новомосковському районі. Відрадно, що господарство всупереч усім складнощам і проблемам знаходить можливості та вкладає кошти в розвиток своєї молочної галузі. Введення в експлуатацію другого корпусу молочно-товарної ферми, де я з великою цікавістю й задоволенням побував, – тому наочне підтвердження.

Переведення 205 голів дійного стада зі старої, прив’язного утримання, ферми до сучасної та високотехнологічної, не забарилося позначитися на збільшенні показників надою і, треба сподіватися, ще позначиться на збільшенні поголів’я дійного стада. Сьогодні у тваринницькій галузі АПК є безліч труднощів: низька закупівельна ціна на молоко, дуже слабка підтримка держави, аграріїв позбавили спецрежиму ПДВ, за рахунок якого можна було інвестувати в розвиток галузі. Тим не менш, не завдяки, а всупереч позиції держави, зусиллями українських аграріїв тваринництво й виробництво молока в нас розвивається. Я дуже сподіваюся, що такі позитивні приклади інвестицій приведуть до наших районів нових інвесторів, і агропромисловий комплекс розвиватиметься, створюючи умови для розвитку сільських територій, – зазначив Вадим Нестеренко.

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *