Закордон нам допоможе?

У нас сьогодні дуже важко розібратися в тому, що таке добре і що таке погано. Що є перемога і що зрада? Чим ці поняття виміряти, як їх зважити? Ось уже другий день поспіль люди сперечаються про те, що принесе нашій країні візит нашого президента до президента американського, та й чи був узагалі цей візит…

Петро Олексійович докладно поговорив із віце-президентом США Пенсом та Держсекретарем Тіллерсоном, поспілкувався з чиновниками з питань економіки та силового блоку Держдепу. До Трампа його завели хвилин на 10 для фотосесії, весь діалог складався з трьох реплік, та й то американські журналісти відразу повели свого президента від питань України на свою тему – смерть студента Отто Уормбіра в КНДР.

Так що цей візит дав Україні? Судячи з багатьох факторів, проблеми нашої країни для нинішнього Держдепу США не те щоб відійшли на найдальший план, вони дуже відверто видозмінилися. Якщо за президентства Обами про це мовчали, то сьогодні говорять майже відкрито: Україна – це всього лише одна з шахових фігур у руках Трампа в довгій геополітичній грі президентів США та РФ. Нам допомагатимуть, щоб не втратити цю фігуру, але ми – аж ніяк не стратегічний партнер західного світу. Ми радше витратний матеріал. А це означає і продовження затяжної економічної кризи, і продовження бойових дій у зоні АТО, разом із продовженням реформаторського розвалу соціальної держави. Кожен сам за себе.

Тому обговорювати зустріч шанованих президентів – справа кисла. А на солодке в нас зовсім інші питання. Уряд готує залп із трьох досить страшнуватих реформ: пенсійної, медичної та земельної. У перших двох досить велика ймовірність проскочити голосування в Раді та бути прийнятими хоч незначною, проте більшістю. Земельна реформа поки під питанням. Ось і ви поставте собі це питання – як ми виживатимемо з платною медициною, при якій доведеться зачиняти половину сільських лікарень і амбулаторій? З мінімальною пенсією, отримати яку можна буде лише підтвердивши легальний 30-річний трудовий стаж?

Ваш Мартин КАПУСТА

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *