Завдяки Котовці зафестивалила й Магдалинівщина

У природньо-мальовничiй перлинi Приорiлья, селi Котовка на Магдалинівщині започаткували етнографiчний фестиваль «Великодні дзвони». До речi, перший фестиваль такого роду в районi.

Були теплі привітання від очільників району (в. о. голови Магдалинівської райдержадміністрації Юрiя Коробова, голова райради Володимира Дробiтька) та Котовської сiльради (Олени Пустової), гарні виступи самодіяльних артистів – тутешніх і з навколишніх сіл та обласного центру, барвисті та смачні ярмаркові ряди.

Найголовніше – на переміщеній від місцевої церкви переносний дзвіниці дзвонарі навколишніх храмів показали майстер-клас дзвону. Після чого спробувати витягти з декількох дзвонів божественні звуки благовеста чи малинового дзвону міг кожен бажаючий.

В якості гостей та учасників на фестиваль приїхали представники 12 територіальних громад – всього близько 250 осіб. Але наймасовіший культурний десант «висадився» з Дніпра, який, завдяки директорці Будинку мистецтв Валентині Слободі, теж зробив чималий внесок у святкову програму: для присутніх співали колишні співачки Черкаського народного хору Раїса Юцевич і Марія Савицька, керівник клубу «Паростки» Олена Бесараб, заслужений діяч мистецтв України, композитор і виконавець Володимир Ярцев.

У ярмаркових рядах пропонували свої вироби і проводили майстер-класи члени об’єднання майстрів народного мистецтва, що працює при Будинку мистецтв. Гостi ознайомилися з експозицією Котовського музею і приватного музею старожитностей у Ковпаківці, які збирає Олександр Бондаренко.
А «на коня» гостей частували смачним українським борщем із пампушками, кулішем, карасями в сметані та домашньою ковбаскою.
Історію відродження українських традицій розпочато. Де і яке свято буде наступним – інтрига!

Іван ПАВЛЕНКО

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *