Жінки 38-го округу пiд захистом мамографа

Напередоднi Дня медика в Новомосковському міському центрі первинної медико-санітарної допомоги сталася визначна подія. Центральній лікарні подарували сучасний діагностичний мамограф «Либідь», призначений для рентгенологічних обстежень молочної залози з використанням цифрових методів реєстрації та візуалізації рентгенівських зображень. Ще він виконує друк рентгенівських знімків на папері та створює їх архів. Пропускна спроможність апарату 14-18 пацієнтів за зміну.

Головний лікар центральної міської лікарні Юрій Письменний розповів, що відтепер будь-яка жінка, котра звернеться по допомогу, зможе пройти обстеження та їй буде поставлено точний діагноз. Адже задача даного апарату – виявлення та рання діагностика раку молочної залози.

Завідувач рентгенологічним відділенням Неоніла Амінієва має 15-річний досвід у медичній сфері. Саме вона працюватиме за новеньким мамографом. Вивчивши всі характеристики апарату, лікар зазначила: «Дуже добре, що в ньому зберігається база даних. Якщо жінка приходить на повторне обстеження, їй не потрібно носити з собою знімки. Відкриваєш базу даних, картотеку, і там вже є стосовно пацієнта все, що було в минулому році».

Раніше такий вид дослідження проводився у міській лікарні, але в 2013 році старий мамограф зламався. Тож жителям Новомосковська та району доводилося їздити аж в обласний центр.

Головний лікар новомосковського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Леонід Гінкота певен, що завдяки цьому мамографу лікарі в силах зменшити смертність від рака молочної залози. Голвлікар наполягає на тому, щоб жінки не боялися проходити дане обстеження раз на два роки, якщо немає факторів ризику, а після 50 років – обстеження слід робити щорічно.

  • До сьогоднішнього дня наші доктори брали і застосовували всі методи діагностування, якими тільки могли користуватися. І, звичайно ж, і пацієнти, і медперсонал відчували певні незручності, – розповіла заступник міського голови Тетяна Дакова.

Право перерізати стрічку в кабінет було надано присутньому на святі народному депутату України Вадиму Нестеренку, який має на меті залучати на ввірений йому 38-й округ гроші з усіх джерел, які є в державі. Вадим Григорович подякував усім присутнім та зауважив: «На чолі з нашим губернатором Валентином Резніченком було вирішено: не будемо чекати держбюджету, – виділити гроші на обласній сесії. Так ми придбали цей мамограф. І сьогодні я з гордістю можу сказати, що один із таких апаратів, який вкрай потрібний нашим жінкам, знаходиться в новомосковській міській лікарні.»

Щороку в Україні виявляється 15-16 тисяч випадків раку молочної залози, половина з котрих смертельні. На сьогоднішній день діагностика захворювання є найважливішим елементом у процесі лікування. Дуже добре, що таке обстеження жінки 38-го округу зможуть отримувати в повному обсязі в Новомосковській міській лікарні.

Олена СЕАТ

Днем пізніше

Людей у білих халатах Магдалинівського району привітали в. о. голови РДА Анатолій Коробов, голова райради Володимир Дробітько та народний депутат України Вадим Нестеренко, котрий спеціально приїхав із Києва.

В особі медиків Магдалинівщини народний обранець тепло привітав усіх представників цієї почесної професії, які працюють на території 38-го виборчого округу. 20 найкращих медичних працівників 38-го округу були нагороджені особистою подякою народного депутата України Вадима Нестеренка та відзначені матеріальним заохоченням від благодійного фонду «Твій рідний край».

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *