Жертви енерготероризму

Останні тижні питання водопостачання населених пунктів на території нещодавно створеної Перещепинської об’єднаної громади постало з новою гостротою. До нашої редакції надходили численні дзвінки, зокрема від мешканців Губинихи, зі скаргою на те, що населений пункт практично залишений без води вже півтора місяця. За коментарями ми звернулися до голови Перещепинської ОТГ Володимира Савельєва.

«На даний момент усе упирається в безпардонні, грубі дії енергетиків компанії ДТЕК, — заявив він. — Інакше як енергетичним тероризмом назвати це не можу. Їм нескладно відключити від електрики насоси того чи іншого населеного пункту. Винятком є військові містечка — Черкаське і Гвардійське, «підняти руку» на які навіть у ДТЕК, що називається, духу не вистачить. Виходить, що жителі не тільки Губинихи, а й самого Перещепиного стають заручниками інтересів безжального монополіста. Це при тому, що рівень проплат населення на рівні 80–85 %, а це зовсім не можна назвати борговою катастрофою. Щодо боргів райводоканалу перед ДТЕК, то хто й коли їх наробив розібратися вже практично нереально. Зараз ми впритул зайняті переведенням водоканалу на баланс нашої ОТГ. Є відповідне рішення сесії, однак це справа не одного дня, зокрема й тому, що ми напевно зіткнемося з опором усе тієї ж ДТЕК, яка буде робити все можливе, щоби вибити борги з практично мертвого, «лежачого» райводоканалу. Швидше за все, виникнуть також питання землевідведення та інша бюрократична тяганина, яку нам належить пройти. Іншими словами, ми робимо все від нас залежне. Наступним, можливо правильним, кроком може бути оголошення справжньої народної війни «порожніх відер» проти енергетиків. Іншого виходу я поки не бачу».

Дійсно, сьогодні жителі Перещепинської ОТГ виявилися заручниками ситуації, яка формувалася понад два десятиліття — водоканал неіснуючого нині Губинихського цукрового заводу ніхто не обслуговував, поки стару трубу не назвали районним водоканалом і не віддали її разом із дірками на баланс Новомосковського району. І люди, які не винні в боргах водоканалу, зовсім обґрунтовано обурені несправедливістю — чому ДТЕК знеструмив їх насоси, але не знеструмлює насоси Черкаського і Гвардійського? Виходить, що жителі Губинихи й Перещепиного своїм дискомфортом оплачують комфорт військових містечок.

«Відключали б уже хоч за графіком — тиждень ми страждаємо, тиждень — вони — каже нам на святкуванні Дня міста один із жителів Перещепиного. — Чому ДТЕК ділить жителів району на людей двох сортів? Ох, дограються ці ахметівські менеджери, у народу терпець не вічний».

Сергій ВЕРЬОВКІН

Догралися?

Схоже, що пророцтвам Володимира Савельєва судилося збутися в найближчий час, оскільки 29 вересня, у момент святкування Дня Перещепиного, нова харківська траса була перекрита обуреними мешканцями Губинихи. Принаймні, так пояснила ситуацію поліція, відправивши нашу редакційну машину в об’їзд через Вільне. Прибувши на місце, ми дізналися, що в той же день у допомогу Губинисі з Перещепиного начебто був наданий автономний генератор для відновлення водопостачання. Чи надовго допоможе цей напівзахід, покаже час.

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *