Жадібність гаманець мисливця погубить

5 серпня відкрився сезон полювання на пернату дичину, який триватиме до 31 грудня 2017 року

Про особливості мисливського сезону цього року розповідає голова Новомосковської районної організації мисливців та рибалок (УТМР), почесний мисливець України Віктор Самарський.

– Почну з азів. До полювання допускаються ті, в кого є документи на право полювання, передбачені статтею 14 Закону України «Про мисливське господарство та полювання».

Мисливці повинні мати при собі наступне: посвідчення мисливця, щорічну контрольну картку обліку добутої дичини та порушень правил полювання, відстрільну картку, дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю, а також документи на собак мисливських порід, якщо вони теж братимуть участь у полюванні.

Полювати дозволено по суботах і неділях, а також по середах і четвергах.

Голова Новомосковської організації УТМР Віктор Самарський закликає мисливців перед натисканням на курок рушниці переконатися, що пострілом не буде знищено рідкісного, занесеного до Червоної книги України або забороненого для полювання птаха, і радить мисливцям ретельно ознайомитися із Законом України «Про мисливське господарство та полювання». В разі порушення правил полювання винні особи будуть нести відповідальність відповідно до чинного законодавства України. І нагадав про встановлені на мисливський сезон 2017 – 2018 рр. норми відстрілу птиці.

Норця великого – 2 особини; качок – 5 (крiм гоголя, чернi бiлоокоi, савки, огари, галагази, гаги заичаноi, лутка, крохаля, чернi червонодзьобоi, нерозня, креха середнього, каменярки, хазарок бiлощокоi та червонополоi); лисок – 6; куликiв – 10 (крiм куликiв-сорок, ходуличника, шилодзьобки, кроншнепiа, чайки, лежня, дерихвоста, поручайника, кремьяшника, чорниша, перевiзника, фiфi, зуйкiв – малого, великодзьобого, галстучника, пiсочникiв, плавунцiв, бранця великого; голубiв -10 (крiм голуба-синяка); гускiв – 3 (крiм бiлолобого малого); курiпки сiроi – 3; фазанiв – 3; перепелiв – 15.

З цього мисливського сезону помітно збільшилися – в середньому в 10 разів – штрафи за перевищення зазначених вище норм відстрілу пернатої дичини.

Наприклад, за одну особину лебедiв шипуна чи кликуна розмір стягнення виріс до 4 тис. грн; по 2 тис. грн несумлінний мисливець заплатить за одну понадлімітну галагазу, гуся, кеклика, курiпку сiру та фазана: по 1 тис. грн – за голуба, качку, кулика, лиску, перепiлку та iнших мисливських птахів.

Крім того, в 5-10 разів збільшено штраф за знищення чи пошкодження гнізд, нір, а також бобрових загат й іншого житла тварин і птахів. Значно збільшені штрафи і за: вилучення чи пошкодження пташиного яйця чи ембріону незаконно добитого звіра; знищення чи пошкодження солонцiв, годiвниць, посiвiв кормових культур рослин, мисливських вишок, вказiвних знакiв, iнших бiотехнiчних споруд.

Представники поліції здійснюватимуть контроль за порядком обігу зброї: його перевезенням, застосуванням, дотриманням правил полювання. Звертаю увагу на те, що використання зброї з порушеним терміном дозволу заборонено законом. А полювання в нетверезому стані категорично забороняється і в разі виявлення таких осіб, вони будуть покарані.

Особливістю полювання на пернату дичину є те, що це індивідуальна справа. Тому слід сповістити інших учасників полювання про своє місцезнаходження. Крім цього, слід бути обережним під час полювання з човна, адже за вами може сидіти мисливець, який також стріляє по дичині. В жодному разі не слід передавати в інші руки заряджені рушниці – це несе велику загрозу як тому, хто передає, так і оточуючим.

Голова Новомосковської організації УТМР закликав мисливців толерантно ставитися до єгерів, правоохоронців та інших представників контролюючих органів, які будуть нести службу, і в разі необхідності пред’являти документи для перевірки. За порушення правил і норм полювання передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність.

– Тим же мисливцям, хто віддає перевагу звіру побільше, доведеться почекати – ганятися по лісах за вовками й лисицями дозволять з 1 жовтня, дозвіл на відстріл парнокопитних в області діятиме з 29 жовтня по 31 грудня, на кабана – з 29 жовтня по 29 січня, а на зайця – з 13 листопада по 29 січня, – повідомив Віктор Самарський, – і обрадував любителів пополювати на кабанів і парнокопитних. У селі Василівка закінчується будівництво будиночка для оброблення великих тварин, який буде обладнаний усім необхідним для зручного, з дотриманням санітарних норм, оброблення туш тварин.

На закінчення голова Новомосковської районної організації мисливців і рибалок, почесний мисливець України Віктор Якович Самарський побажав усім колегам вдалого та, головне, безпечного полювання!

Євген ЄВТУШЕНКО

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *