Енергетика помітно зеленішає

Основні джерела енергії — газ і нафта вже закінчуються. За прогнозами фахівців, якщо темпи споживання цих енергоресурсів залишаться на такому ж рівні, то їх вистачить приблизно на 50 років.

Тому до 2020-го країни Євросоюзу планують довести частку відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) у структурі виробництва електроенергії до 20 %, а до 2030-го — до 50 %. Результати вже є: вироблення енергії з поновлюваних джерел перевищило вугільну енергетику вперше в історії. У 2017 році за допомогою вітрових і сонячних станцій, а також за допомогою біопалива було згенеровано 20,6 % усієї електроенергії проти 19,7 %, отриманої за допомогою вугілля.

Україна теж планує розвивати зелену енергетику, але куди більш скромними темпами: нинішні 6,8 % подвоїти до 2020-го. Уже є перші ластівки успіхів. Чотири українські міста Львів, Житомир, Кам’янець-Подільський та Чортків переведуть свої енергетичні системи на поновлювані джерела енергії. Це означає, що ці міста скоротять споживання енергії, відмовляться від викопного палива й поступово (в планах до 2050 року) буде переведено енергобаланс на ВДЕ.

Вiкторiя СИМОНОВА за матерiалами news.enovosty.com

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *