«Електроподвоєння» — це не страшно

1-го січня 2019-го року жителі України отримають нові платіжки за електроенергію, починається перший етап державної реформи ринку електроенергії для того, щоби він став працювати за європейською моделлю.

Енергопослуги клієнтам в Україні відтепер надаватимуть дві різні компанії — оператор системи розподілу (ОСР) та постачальник. У грудні жителі Дніпропетровської області отримують нові рахунки за спожиту електроенергію з відповідями на найбільш поширені питання, пов’язані з реформою ринку енергетичних послуг. Компанія ДТЕК Дніпровські електромережі звертає увагу на очікувані зміни й роз’яснює, що потрібно зробити, щоб і надалі користуватися електроенергією.

Що зміниться з нового року

У зв’язку з новим Законом «Про ринок електричної енергії», з 1-го січня 2019-го року енергопослуги клієнтам в області будуть надавати дві різні компанії. Оператор системи розподілу — ДТЕК Дніпровські електромережі й компанія-постачальник — Дніпровські енергетичні послуги. Перша буде здійснювати діяльність виключно з розподілу електроенергії та експлуатації електромереж. Друга — займатися постачанням електроенергії споживачам, відповідати за нарахування платежів і розрахунки. Відповідно, у клієнтів буде 2 договори: про надання послуг із розподілу та про постачання електроенергії. Їх можна знайти на офіційній сторінці АТ «ДТЕК Дніпровські електромережі» й ТОВ «Дніпровські енергетичні послуги», а також у газеті «Вісті Придніпров’я» № 84 від 6.11.2018.

Хто за що відповідає

До оператора системи розподілу (OCP) потрібно буде звертатися з питань якості електропостачання, нового підключення або заміни лічильника. Компанія також буде відповідати за експлуатацію й ремонти ліній передач, підключення і відключення споживачів, а також допоможе з установкою приладів обліку електроенергії.

До постачальника універсальної послуги слід звертатися з питань нарахувань та розрахунків вартості, умов оплати, передачі показань лічильників і коректності розрахунків за електроенергію. Також він надає клієнтам додаткові послуги, наприклад, з енергоефективності.

Що потрібно робити, щоб і надалі отримувати електропостачання

Щоб продовжити споживати електроенергію, необхідно приєднатися до Публічного договору на поставку електроенергії постачальником універсальних послуг — Дніпровські енергетичні послуги, а також окремо — до договору на розподіл електроенергії. Держава передбачила спрощену процедуру приєднання. Усе, що необхідно зробити, це продовжити користуватися послугами та своєчасно оплачувати рахунки. Клієнту необхідно зробити це в лютому 2019, у момент оплати послуг за січень. Достатньо просто оплатити рахунок і/або продовжити споживати електроенергію — це буде вважатися згодою з умовами публічного договору та автоматично приєднає клієнта до послуг як розподільчої компанії, так і постачальника електроенергії.

Як зміняться рахунки

<Тек>Зміниться тільки зовнішній вигляд рахунків, та тільки після 1-го лютого 2019-го року: споживачі отримають один загальний платіжний документ із новими реквізитами. Там будуть два окремі рядки: за послуги розподілу й за послуги постачання електроенергії.

Оплата й передача показань

Зверніть увагу, усі розрахунки проводяться через Компанію-постачальника — Дніпровські енергетичні послуги. Якщо Ви оплачуєте рахунки через банк, інтернет-банкінг, необхідно буде вказати нові реквізити. Вони будуть на сайтах і в перших рахунках від постачальника, які будуть доставлені клієнтам у лютому 2019-го року. У системі «Особистий кабінет» і електронних платіжних системах дані зміняться автоматично.

Показання лічильників, як і раніше, можна передавати через «Особистий кабінет», по телефону контакт-центру 0800500444, в онлайн-чаті на сторінці Facebook або іншими звичними способами.

Детальну інформацію про реформу в питаннях і відповідях шукайте також на сайті ДТЕК Дніпровські електромережі в розділі «Увага! Реформа!»

За матеріалами ДТЕК

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *